17:30

Osób online 976

Raport z wypożyczeń

Czterech z sześciu wypożyczonych piłkarzy Liverpoolu zagrało w minionym tygodniu. Pozytywnie zaprezentował się Taiwo Awoniyi, który cieszy się udanym pobytem w Belgii.

Awoniyi grę na boiskach belgijskiej First Division A rozpoczął od debiutanckiej bramki w dniu własnych urodzin i zwycięstwa 2:0 przeciwko KSC Lokeren.

Młody napastnik nie zwolnił tempa i w tym tygodniu pomógł drużynie uzyskać zwycięstwo w starciu przeciwko Gent. Mouscron przegrywało jedną bramką, a Nigeryjczyk zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu.

W sześć minut przed końcem spotkania Awoniyi znalazł się z piłką w polu karnym, a następnie przytrzymał futbolówkę i odegrał ją do znajdującego się przed polem Omara Govea, który to pokonał bramkarza.

Ekipa gospodarzy złapała wiatru w żagle i na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdobyła zwycięskie trafienie.

Pozostali zawodnicy wypożyczeni z Liverpoolu nie mieli okazji ku temu, aby cieszyć się ze zwycięstwa w minionym tygodniu.

Pedro Chirivella odniósł porażkę w debiutanckim meczu tydzień temu, a wczoraj uzyskał kolejny frustrujący rezultat, gdy jego zespół Willem II odniósł porażkę 0:2 przeciwko Utrechtowi.

Pomocnik operował w trzyosobowym bloku, ale jego występ przeszedł bez echa, jako że Hiszpan borykał się z grą w ofensywie i w defensywie.

Żółty kartonik otrzymany w 69. minucie doskonale podsumowuje nijakie popołudnie w wykonaniu Chirivelli.

Z rozczarowaniem spotkał się kolejny zawodnik Liverpoolu. Brooks Lennon nie był w stanie zapobiec porażce Realu Salt Lake 1:3 przeciwko Montreal Impact.

Napastnik rozegrał pełne 90 minut w roli lewego skrzydłowego wykazując się determinacją, ale i bezproduktywnością. Piłkarz niesłusznie otrzymał żółtą kartkę za symulację.

To był osiemnasty występ Amerykanina, a jego zespół zajmuje ósmą lokatę po 26 kolejkach.

Connor Randall zaliczył solidny start w barwach Hearts i wystąpił w obydwóch meczach SPL.

Ekipa z Edynburga w sobotę wznowiła zmagania ligowe, a Randall odegrał znaczącą rolę i pomógł drużynie uzyskać bezbramkowy remis przeciwko Rangers.

Prawy obrońca Liverpoolu wystąpił wówczas w roli pomocnika, która to pozycja - jak zdradził sam zawodnik - będzie jego główną w bieżący sezonie.

Randall dał wyraz swojej ekscytacji w związku z nową pozycją na boisku i przyznał, że współgra ona z jego agresywnym i energicznym stylem gry.

Anglik rozegrał ponad godzinę i swoją ciężką pracą przyczynił się do ostatecznego rezultatu w tym spotkaniu.

W międzyczasie, obydwaj piłkarze Liverpoolu występujący na boiskach Football League spotkali się z frustracją.

Sheyi Ojo dołączył do Fulham w ostatnią środę, a już w sobotę został uwzględniony w składzie meczowym na spotkanie przeciwko Sheffield Wednesday.

Dwudziestolatek musiał zadowolić się oglądaniem meczu z ławki rezerwowych, albowiem Slaviša Jokanović nie skorzystał z jego usług w przegranym 0:1 meczu.

Ostatecznie, Shamal George wciąż wyczekuje debiutu w barwach czwartoligowego Carlisle United. Bramkarz nie został wykorzystany już w czwartym meczu z rzędu.