05.05.2024
17:30

Osób online 1058

Raport ze spotkań reprezentacyjnych

Jordan Henderson i Alex Oxlade-Chamberlain wystąpili w meczu, w którym reprezentacja Anglii wygrywając ze Słowenią 1:0 zapewniła sobie awans na mundial w Rosji w 2018 roku.

Kapitan The Reds rozegrał pełne 90 minut, natomiast młody skrzydłowy został zmieniony w 63. minucie meczu na Wembley, w którym jednobramkowe zwycięstwo i awans zapewnił Anglikom w doliczonym czasie gry Harry Kane.

Henderson był bliski zdobycia gola w pierwszej połowie, ale jego uderzenie zablokował bramkarz Słoweńców, Jan Oblak.

W końcu bramkę strzelił Kane, a Anglicy mogą oficjalnie rozpocząć przygotowania do wyjazdu do Rosji w przyszłym roku. Daniel Sturridge znalazł się na ławce rezerwowych w tym spotkaniu, ale nie pojawił się na placu gry.

W tym samym czasie Andy Robertson i reprezentacja Szkocji wykonali duży krok w stronę kwalifikacji na Mistrzostwa Świata poprzez zwycięstwo 1:0 nad Słowacją.

Lewy obrońca The Reds rozegrał całe spotkanie na Hampden Park, w którym ekipa Gordona Strachana pokonała grających w osłabieniu przeciwników dzięki bramce Chrisa Martina w 89. minucie.

Dzięki temu Szkocja awansowała na drugie miejsce w swojej grupie, a wygrana w niedzielnym starciu wyjazdowym ze Słowenią pozwoli im zagrać w fazie play-off.

W meczu rozegranym w Belfaście, w którym Irlandia Północna podejmowała Niemcy, goście wygrali 3:1, a Emre Can wszedł na boisko w drugiej połowie. Ten wynik zagwarantował obecnym mistrzom świata występ na nadchodzącym mundialu.

Philippe Coutinho rozegrał 66 minut w spotkaniu, które reprezentacja Brazylii bezbramkowo zremisowała z Boliwią. Roberto Firmino był na ławce rezerwowych, ale nie pojawił się na boisku.