05.05.2024
17:30

Osób online 954

Młodzi Anglicy Mistrzami Świata U-17

Rhian Brewster zdobył swoją ósmą bramkę w turnieju czym zapoczątkował swoisty comeback Anglików w konfrontacji z Hiszpanami, przyczyniając się do końcowego triumfu 5:2.

Dwa trafienia Sergio Gomeza w pierwszej połowie wyprowadziły Hiszpanów na prowadzenie. Na krótko przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Brewster, zmniejszając straty Synów Albionu.

Morgan Gibbs-White wyrównał w 58 minucie a Phil Foden wyprowadził Anglików na prowadzenie 10 minut później. W samej końcówce spotkania Marc Guehi i ponownie Phil Foden ustalili wynik meczu, pieczętując zwycięstwo w turnieju.

Brewster zakończył turniej jako najlepszy strzelec, zdobywając siedem z ośmiu swoich bramek w ćwierćfinale, półfinale i finale.