LIV
Liverpool
Premier League
20.09.2025
13:30
EVE
Everton
 
Osób online 717

Podsumowanie meczu


Podczas środowej nocy Liverpool po raz drugi z rzędu zremisował i tym samym zdobył 1 ligowy punkt. Zgromadzeni na Anfield kibice nie doczekali się trafienia w starciu z West Bromem.

Jürgen Klopp po raz kolejny zastosował rotację umieszczając w podstawowym składzie kilku wypoczętych zawodników. Wobec problemów ze zdrowiem Mignoleta pomiędzy słupkami stanął Karius. Na ławce rezerwowych znaleźli się Henderson i Milner, a opaska kapitana powędrowała do Coutinho.

Już od pierwszych minut wiadomo było, że to The Reds za wszelką cenę będą chcieli strzelić bramkę, a głęboko cofnięty rywal będzie wyczekiwał swojej okazji w kontratakach i stałych fragmentach gry.

Defensywa West Bromu okazała się niezwykle szczelna przez co zawodnikom Liverpoolu ciężko było znaleźć jakąkolwiek lukę lub wolną przestrzeń w obrębie szesnastki.

W 31. minucie niewiele brakowało, aby prowadzenie gościom zapewnił Robson-Kanu. Futbolówka po strzale pomocnika WBA poszybowała nad Kariusem i uderzyła w poprzeczkę.

Chwilę później dobrym dośrodkowaniem popisał się Trent Alexander-Arnold, jednakże wbiegający Salah nie zdołał sięgnąć piłki.

Przed przerwą na bramkę gości strzelali Firmino i Salah. Oba strzały zostały jednak zablokowane.

Już na początku drugiej połowy dwukrotnie czujność Kariusa przetestowali zawodnicy West Bromu.

Niemiec najpierw musiał bronić strzał Krychowiaka z rzutu wolnego, a następnie uderzenie głową Yacoba.

W odpowiedzi dwie znakomite szanse stworzyli sobie liverpoolczycy.

Najpierw z obrębu pola karnego niecelnie uderzał Mané, a następnie pomylił się strzelający głową Salah.

Na kwadrans przed końcem spotkania na murawie zameldowali się Alex Oxlade-Chamberlain i Dominic Solanke, którzy zastąpili Mané i Wijnalduma.

W 82. minucie spotkania snajper Liverpoolu cieszył się z umieszczenia piłki w siatce. Jego radość nie trwała jednak długo, gdyż bramki tej nie uznał Paul Tierney, który wskazał na zagranie ręką.

Po ciężkim pojedynku Liverpool musiał zadowolić się kolejnym podziałem punktów.

Liverpool:

Karius, Alexander-Arnold (Gomez 80), Klavan, Lovren, Robertson, Wijnaldum (Oxlade-Chamberlain 76), Can, Coutinho, Mane (Solanke 76), Salah, Firmino

WBA:

Foster, Nyom, Hegazi, Evans, Gibbs, Robson-Kanu (Rodriguez 71), Livermore, Yacob, Krychowiak (Brunt 79), McClean, Rondon

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Podejście Slota do Ligi Mistrzów (0)
17.09.2025 11:51, ManiacomLFC, The Athletic
Atletico Madryt - przybliżenie rywala (0)
17.09.2025 11:03, Klika1892, liverpoolfc.com
Program meczowy Slota przed meczem z Atletico (0)
17.09.2025 10:54, Klika1892, liverpoolfc.com
Zapowiedź meczu (1)
17.09.2025 00:40, AirCanada, własne