LIV
Liverpool
Premier League
13.12.2025
16:00
BHA
Brighton & Hove Albion
 
Osób online 825

Saints vs. LFC - wieści z drużyn


W zespole Jürgena Kloppa przed spotkaniem Southampton w gronie zawodników kontuzjowanych znajdowali się między innymi Adam Lallana, Ragnar Klavan i Alberto Moreno, jednak ich powrót do pełnej sprawności przebiega prawidłowo.

Lallana doznał kontuzji mięśnia podczas przegranego 1:0 spotkania ze Swansea City na Liberty Stadium w zeszłym miesiącu.

Na konferencji prasowej przed spotkaniem Klopp wypowiedział się o pomocniku.

- Jest opcją dla drużyny, ale czy jest gotowy na pierwszą jedenastkę?

- Myślę, że w tej chwili nie, ale zobaczymy przed spotkaniem z Southampton.

Tymczasem do treningów wrócił Klavan, a Moreno jest bliski powrotu po wyleczeniu urazu kostki.

Jordan Henderson najprawdopodobniej nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach, na St Mary's i przeciwko FC Porto.

- Nie wydaje mi się, żeby to miało sens - powiedział Klopp o kapitanie, który jest w trakcie rehabilitacji po kontuzji ścięgna udowego.

Kolejnym zawodnikiem, który nie wystąpi w drużynie Czerwonych jest Joe Gomez, mimo, że obrońca biegał w piątek w Melwood.

- Nie sądzę, by był gotowy na niedzielę. Jest szansa na Porto, ale zobaczymy.

Jeśli chodzi o gospodarzy, to ich jedynym zmartwieniem jest napastnik Charlie Austin, który z pewnością nie wystąpi w nadchodzącym meczu z powodu problemów ze ścięgnem udowym.

Boss Świętych, Mauricio Pellegrino, powiedział: "Na dzisiaj nie mamy nic do zgłoszenia, jeśli chodzi o kontuzje, zobaczymy co będzie jutro."

- Jedynie Charlie jest w tym momencie poza składem, reszta drużyny jest gotowa.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Zdjęcia z meczu w Mediolanie (0)
10.12.2025 00:50, AirCanada, liverpoolfc.com
Robbo: Zdobyliśmy bardzo cenne 3 punkty (0)
10.12.2025 00:40, AirCanada, liverpoolfc.com
Skrót meczu (0)
09.12.2025 23:39, Gall1892, własne
Statystyki (0)
09.12.2025 23:21, Zalewsky, SofaScore
Zwycięstwo na San Siro! (134)
09.12.2025 23:01, Zalewsky, własne
Młodzież rozbita w pył w Mediolanie (8)
09.12.2025 18:35, AirCanada, liverpoolfc.com
Alonso otwarty na pracę w Anglii (21)
09.12.2025 17:11, BarryAllen, This is Anfield