GAL
Galatasaray
Champions League
10.03.2026
18:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 1162

Boss: Jestem dumny z Roberto


Jürgen Klopp powiedział, iż jest dumny z tego, w jaki sposób Roberto Firmino poradził sobie z całym postępowaniem ze strony FA, w sprawie incydentu ze spotkania Pucharu Anglii z udziałem Brazylijczyka i Masona Holgate'a.

Cała sytuacja była szczegółowo analizowana przez federację przez kilka tygodni. W środę zarzuty na tle rasistowskim zostały oficjalnie odsunięte od reprezentanta Canarinhos.

- To był naprawdę długi okres czasu. Jestem dumny z Roberto i tego, jak sobie radził z tym wszystkim.

- Byliśmy od pierwszej sekundy przekonani, iż nie mamy powodów do obaw, jeśli chodzi o zachowanie Firmino.

- Cieszę się, że to wszystko zostało oficjalnie potwierdzone. Wszyscy poważnie traktujemy tę sprawę, gdyż rasizm jest obecny w naszym codziennym życiu i powinniśmy mieć to na uwadze.

- To już za nami, więc możemy skupić się na innych sprawach - podsumował.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (3)

Redzik90 24.02.2018 08:35 #
Negrito z Evertonu powinien być ukarany za pomówienie i OCZERNIANIE Roberto. Za popchnięcie także powinien być zawieszony, ale ciemne umysły w tej FA niestety pracują. Czarno widzę sprawiedliwe decyzje i to cud, że nie uwalili Bobby'ego.
Tommyy 24.02.2018 09:02 #
Też jestem w szoku z retoryki wynikającej z tej sprawy.

Fakty:
Holgate wyrzuca w trybuny Firmino i zostaje nazwany dziwką.

A przez pół roku toczą się rozmowy o rasiźmie, porównuje sie tą sprawę do sprawy Suareza.

Jeśli sprawa kończy się w ten sposób to jest porażka. Holgate powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności zarówno za czyn jak i oskarżenie. Oczywiście sprawa powinna się rozgrywać na tle rasistowskim, bo to, że ktoś ma ciemniejszy kolor skóry to nie znaczy, że wszystko co niepozytywne to rasizm i wynika z powodu skóry. W tym tempie to za niedługo wszelkie ostrzejsze faule zaczną rozpatrywać przez pryzmat koloru skóry.

Jeśli się cieszymy z werdyktu to jest to WSTYD !
Tommyy 24.02.2018 09:03 #
W sensie jeśli Holgate odbiera wszystko przez pryzmat koloru skóry to jest to RASIZM W NAJCZYSTSZEJ POSTACI z jego strony.

Pozostałe aktualności

City rywalem The Reds w 1/4 Pucharu Anglii! (7)
09.03.2026 20:38, Zalewsky, liverpoolfc.com
Slot tłumaczy nieobecność Alissona i Chiesy (4)
09.03.2026 19:45, AirCanada, liverpoolfc.com
Galatasaray - Przegląd rywala (0)
09.03.2026 19:41, GingerElf, liverpoolfc.com
Raport z drużyny rezerw (0)
09.03.2026 19:28, Mdk66, thisisanfield.com
Wywiad z Ozanem Kabakiem (0)
09.03.2026 16:58, Redbeatle, The Athletic
The Reds wylatują do Turcji – zdjęcia (0)
09.03.2026 16:16, Gall1892, liverpoolfc.com
Alisson nie poleciał do Turcji (14)
09.03.2026 14:25, Gall1892, liverpoolfc.com