LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 1466

Klopp o rozwoju Alexandra-Arnolda


Menedżer Liverpoolu uważa, że Trent Alexander-Arnold dojrzał w trakcie tego sezonu i niejednokrotnie udowodnił, że może być ważnym członkiem reprezentacji Anglii, która już w przyszłym miesiącu rozegra pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata.

Anglik w trwającej kampanii rozegrał 32 spotkania dla Liverpoolu we wszystkich rozgrywkach, nieustanne robiąc postępy i zaliczając wiele udanych występów. Klopp wierzy, że 19-latek będzie gotowy, aby być wsparciem dla swojej reprezentacji, jeśli Gareth Southgate zdecyduje się powołać go na mundial.

- Oczywiście, jestem fanem talentu Trenta, ale to nie dlatego występuje tak często. Po prostu zawsze, kiedy dostawał szansę, to nie zawodził i prezentował wysoki poziom - powiedział menedżer the Reds.

- Widać od razu, że naprawdę dojrzał w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Pod względem mentalnym nigdy nie miał problemów, ale musiał trochę popracować nad pewnymi elementami swojej gry. Zawsze jednak zależało mu na tym, aby się rozwijać, co jest bardzo ważne.

- Jeśli Gareth Southgate potrzebuje dobrego zawodnika, który może zagrać na prawej obronie, to myślę, że Trent byłby odpowiednim wyborem.

- Ale to nie zależy ode mnie i nie sądzę, żeby moje zdanie w tym temacie miało jakiekolwiek znaczenie. W pełni to rozumiem, to Gareth musi podjąć decyzję, ale jeśli uzna, że Trent mu się przyda, to on z pewnością będzie odpowiednio przygotowany, aby pomóc swojej reprezentacji na Mistrzostwach Świata.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (10)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com