CHE
Chelsea
League Cup
25.02.2024
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1847

Boss pozytywnie o formie Firmino


Klopp zapewnił, że Firmino nie ma problemów z powrotem do formy po wakacjach. Menedżer Czerwonych przyznał, że zawodnik bardzo dobrze prezentuje się jak na tak krótkie przygotowania do sezonu.

Brazylijczyk opuścił większą część przedsezonowych przygotowań z powodu mundialu w Rosji. W ostatnim wywiadzie Klopp wypowiedział się na temat krytyki jaka dotknęła Firmino. 26-latek lekko utykając schodził z murawy w starciu z Crystal Palace.

- To był tylko skurcz - wyjaśnił Klopp.

- Jest zdrowy i uważam, że od samego początku prezentuje się bardzo dobrze.

- Miał zaledwie 2 tygodnie na przygotowania przed startem sezonu. To trochę zbyt mało jak dla zawodnika o jego charakterystyce, ale jestem w pełni zadowolony.

- Po wakacjach i tak krótkich przygotowaniach... jest w lepszej formie niż mógłbym tego oczekiwać. Szczerze mówiąc, powrócił do nas po przerwie w naprawdę dobrej dyspozycji.

- Włącza się we wszystkie akcje ofensywne zespołu. Dodatkowo stara się tworzyć przestrzeń dla kolegów i obsługuje ich podaniami. Jest pierwszym obrońcą i tym podobne.

- Wszystko jest w porządku. Firmino może być jeszcze lepszy tak samo jak my wszyscy.

Poprzedni sezon w wykonaniu Brazylijczyka obfitował w 27 trafień i był najlepszym w jego dotychczasowej karierze. Klopp nie ma wątpliwości, że Bobby po raz kolejny będzie miał duży wkład w grę zespołu. Menedżer podkreślił również, że największym atutem Firmino jest jego bezinteresowność.

- Gdyby ktoś zapytał mnie ile Firmino zdobył bramek w dwóch pierwszych spotkaniach powiedziałbym, że czuję jakby strzelił ze 4. Wszyscy jednak wiemy, że nie ma na koncie tak wielu trafień - dodał Klopp.

- Pragnie zdobywać bramki w równym stopniu jak Sadio czy Mo. Nie zastanawia się jednak nad tym zbyt wiele. Gdy znajdzie się w dobrej pozycji do oddania strzału, wtedy strzeli, lecz kiedy ktoś będzie mógł mieć lepszą sytuację - wtedy mu poda.

- Jest wystarczająco doświadczony, aby zdawać sobie sprawę ze swojego obecnego przygotowania fizycznego. Został postawiony w dość trudnej sytuacji.

- Musimy obserwować naszych zawodników podczas treningów. Dla niektórych przedsezonowe przygotowania jeszcze się nie skończyły. Nie wymagamy od nich najwyższej intensywności, ale mają nieco bardziej wymagający program niż reszta.

- Wszystko idzie zgodnie z planem. Nie obchodzi nas co mówią ludzie o naszym zawodniku z numerem 9. Firmino bierze udział we wszystkich akcjach ofensywnych zespołu. Na sto procent będzie strzelał bramki.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Elliott po meczu z Luton  (1)
21.02.2024 23:54, Fsobczynski, liverpoolfc.com
5 wniosków po spotkaniu z Luton Town  (0)
21.02.2024 23:21, Fsobczynski, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
21.02.2024 23:04, AirCanada, Sky Sports
Skład na Luton  (245)
21.02.2024 19:36, Gonzo, Liverpoolfc.com
Klopp z rokiem przerwy. Agent potwierdza  (11)
21.02.2024 16:15, Margro1399, thisisanfield.com
Lista najbliższych meczów bez Alissona  (14)
21.02.2024 13:57, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Przedstawienie rywali: Luton Town  (0)
21.02.2024 13:39, Redbeatle, liverpoolfc.com