LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 760

Jenas porównuje LFC i Tottenham


Liverpool już w zeszłym sezonie zachwycał swoją grą całą piłkarską Europę, a od początku nowej kampanii jest chwalony za jeszcze jedną rzecz - umiejętność wygrywania w brzydkim stylu, co różni ich od swoich ligowych rywali - Tottenhamu.

Drużyna Jürgena Kloppa z kompletem punktów po 4 meczach przystąpi do przerwy na mecze reprezentacji. Tottenham, który również zanotował dobry początek ligi, przegrał w niedzielę z Watfordem.

Były pomocnik Kogutów, Jermaine Jenas uważa, że umiejętność wygrywania meczów, które nie układają się po myśli graczy jest wielkim atutem Liverpoolu i jego były klub jeszcze nie potrafi w pełni tego zrealizować.

- Do dziś dnia nie pamiętam, żeby Tottenham kiedyś wygrał mecz, w którym grali słabo - przyznał Jenas.

- Wszyscy lubią oglądać Tottenham, bo grają ładnie w piłkę, ale nie zawsze potrafią to wykorzystać i wygrać mecz. Brakuje im kropki nad i.

- Drużyna Mauricio Pochettino często nie potrafi poradzić sobie z negatywnymi sytuacjami na boisku. Mają świetnych piłkarzy, ale nie potrafią wygrywać w brzydki sposób. To nie jest coś nowego w tej drużynie. Oni mają ten problem od lat.

- Tottenham przeważał w wielu meczach, ale gdy już kontrolują spotkanie to wyglądają tak jakby mieli spokojny dzień w biurze. Najlepsze drużyny takie jak Liverpool czy Manchester City z minuty na minutę stawiają cię coraz bliżej ściany.

Tottenham nie zakontraktował żadnego piłkarza w letnim oknie transferowym. Według nieoficjalnych doniesień spowodowane to było wysokim kosztem nowego stadionu, którego otwarcie już zostało opóźnione.

- Wątpię, żeby Tottenham był w stanie powalczyć o Ligę Mistrzów, ale mam nadzieję, że sięgną w tym sezonie po jakieś trofeum - kontynuował Jenas.

- Rzeczywiście mają uboższy skład niż Manchester City i Liverpool, ale w zeszłym sezonie pokazali, że są w stanie walczyć na wielu frontach jednocześnie. Dotarli do półfinału Pucharu Anglii, 1/8 Ligi Mistrzów i zajęli 3. miejsce w Premier League - zakończył Jenas.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (3)

Tommyy 03.09.2018 22:00 #
My jakąś kosę z totkami planujemy?

Coś się za dużo o nas i o nich w jednym newsie ostatnio przewija.
kwasddz 04.09.2018 10:39 #
Nie pamiętam dokładnie, o których piłkarzy chodziło, ale kiedyś zanosilo się na taką drobna kose, jak nam Totki "podbierały" zawodników upatrzonych przez naszych skautow :)
liverpoool 04.09.2018 13:29 #
Porównują nas bo można powiedzieć że nasze składy bardzo się nie różnią i poziomem jesteśmy podobni a jeśli chodzi o zawodników to prawda bo np. Eriksen i lloris mieli trafić do nas

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (1)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com