05.05.2024
17:30

Osób online 1149

Wieści na temat Salaha

Egipcjanin doznał urazu podczas meczu kwalifikacyjnego do Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Egiptem a Eswatini. Reprezentacja Egiptu wygrała to spotkanie 4-1.

Salah zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, a w 88. minucie meczu zszedł z murawy trzymając się za nogę.

Napastnik powrócił na chwilę na boisko po otrzymaniu pomocy medycznej, po czym ponownie zszedł w doliczonym czasie gry.

Hany Ramzy, trener Egiptu, stwierdził jednak że kontuzja Mohameda Salaha nie jest poważna.

- Wstępna diagnoza wykazała, że doszło do naciągnięcia mięśnia, na pewno nie jest to naderwanie - powiedział Ramzy według www.yallakora.com.

- Piłkarz będzie musiał przejść prześwietlenie, żeby można było oszacować czas jego powrotu na boisko.

- Nie jest to poważna kontuzja, wspieramy go ze wszystkich sił i mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do pełni zdrowia.

Oficjalne konto reprezentacji Egiptu na Facebooku potwierdziło, że Salah opuści wtorkowy mecz rewanżowy i powróci do Liverpoolu, by wyleczyć kontuzję.

- Javier Aguirre zdecydował, że Mohamed Salah nie weźmie udział we wtorkowym spotkaniu i powróci do klubu.

- Podczas poprzedniego meczu przeciwko Eswatini, Salah narzekał na napięcie w mięśniu. Otrzymał pomoc medyczną i został poddany prześwietleniu po meczu.

Skrzydłowy był drugim najczęściej grającym zawodnikiem w zespole Jürgena Kloppa w ostatnim sezonie i zanotował 52 występy.

Wystąpił także we wszystkich jak dotąd spotkaniach w obecnej kampanii, 10 z nich rozpoczynając w pierwszym składzie.

Nie wiadomo czy Egipcjanin będzie gotowy zagrać w meczu z Huddersfield Town po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej.