Osób online 1945

Gomez zachwycony stylem gry


Joe Gomez był zachwycony widząc jak jego zespół grał w sposób, z którego jest znany, czyli z polotem i płynnością w spotkaniu Ligi Mistrzów, gdzie Liverpool pokonał Crvenę Zvezdę 4-0 na Anfield.

Czerwoni powrócili na szczyt grupy C dzięki bramkom Roberto Firmino, Mohameda Salaha i Sadio Mane.

Gospodarze musieli być cierpliwi na początku spotkania, jednak przełamanie nastąpiło po 20 minutach i zasygnalizowało objęcie kontroli nad spotkaniem.

- To zawsze miło, gdy odnosisz solidne zwycięstwo, strzelając przy tym kilka ładnych bramek i zachowując czyste konto - powiedział Anglik w rozmowie z Liverpoolfc.com.

- Te trzy punkty są ważne i teraz musimy kontynuować nasza prace i zdobywać kolejne. Zachowanie kolejnego czystego konta również jest istotne i bardzo się z tego cieszę.

- Wiedzieliśmy, że będziemy mieć dużo posiadania piłki i będziemy musieli próbować rozbić ich szyki obronne. Musieliśmy pozostać cierpliwi i nie znudzić się podawaniem piłki, menedżer zwracał nam na to uwagę.

- Po zdobyciu pierwszej bramki nasza gra stała się bardziej płynna i do tego właśnie jesteśmy zdolni jako drużyna. Mamy wielu utalentowanych piłkarzy, którzy potrafią wiele zdziałać z piłką.

Zwycięstwo nad Crveną Zvezdą było pierwszym momentem w obecnej kampanii, gdzie Firmino, Salah i Mane jednocześnie znaleźli się na liście strzelców.

- Mieliśmy dwa rzuty karne, ale bardziej zwróciłbym uwagę na zagrożenie, jakie stwarzaliśmy w ataku i grę na jeden kontakt. To z tego jesteśmy znani, nasi napastnicy potrafią stwarzać miejsce i okazje pod bramką przeciwnika. To miłe, widzieć nas grających w ten sposób.

Dwie bramki Salaha sprawiły, że Egipcjanin osiągnął 50 bramek po 65 występach i stał się najszybszym piłkarzem w klubie, który osiągnął taki rezultat.

- 50 bramek... To niewiarygodne, ja wciąż usiłuję zdobyć swoją pierwszą ! - skomentował Gomez.

Remis w starciu między Paris Saint-Germain a Napoli oznacza, że Liverpool jest liderem grupy C i utrzymuje przewagę jednego punktu nad Napoli. Na początku listopada The Reds pojadą do Belgradu na rewanżowe spotkanie.

- W starciu z Napoli odeszliśmy z niczym i było to bardzo rozczarowujące, jednak zdobyliśmy kolejne 3 punkty i musimy skupiać się na sobie i zdobywać kolejne punkty, myślę że to powinno wystarczyć do wyjścia z grupy - zakończył Gomez.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Heitinga zostanie trenerem Ajaxu  (1)
31.05.2025 13:45, PiotrKukczynski1992, liverpoolfc.com
Mistrzowska kampania oczami Sipke Hulshoffa  (0)
31.05.2025 13:00, Bartolino, liverpoolfc.com
Lijnders dołącza do sztabu Guardioli  (16)
31.05.2025 11:02, Olastank, The Athletic
Wywiad z Frimpongiem po podpisaniu kontraktu  (1)
31.05.2025 04:18, GingerElf, liverpoolfc.com
Frimpong to nie TAA – ale ma swoje atuty  (3)
31.05.2025 01:50, Bartolino, Sky Sports
Poznaj Jeremiego Frimponga - 10 faktów  (0)
30.05.2025 20:36, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Frimpong: Liverpool to inny poziom  (0)
30.05.2025 19:33, Wiktoria18, liverpoolfc.com