LIV
Liverpool
Premier League
19.10.2025
17:30
MUN
Manchester United
 
Osób online 610

Klopp: Skupiam się na pozytywach


Jürgen Klopp twierdzi, że jest o wiele bardziej zainteresowany wybitnymi umiejętnościami Alissona Beckera i jakości, jaką daje drużynie od początku sezonu, niż skupianiem się nad indywidualnymi błędami.

Brazylijczyk był sfrustrowany, gdy nie udało mu się utrzymać piłki dośrodkowanej przez Romelu Lukaku, a Jesse Lingard dostał piłkę pod nogi i zdobył wyrównującą bramkę dla Czerwonych Diabłów. Całe zajście ostatecznie nie miało wpływu na podział punktów na Anfield, bo Liverpool wygrał to spotkanie 3:1.

Klopp na konferencji prasowej przed spotkaniem z Wolverhampton Wanderers opowiedział, dlaczego woli koncentrować się na mocnych stronach bramkarza, które pomogły Czerwonym stracić zaledwie 7 bramek jak dotąd w tym sezonie w lidze.

- Stracona bramka nie była żadnym problemem. W niedzielę wieczorem mieliśmy imprezę świąteczną, a ja uważam, że Alisson wypadł świetnie!

- Myślę, że jest to dobry przykład, przewidywałem, że coś takiego się wydarzy. Od początku sezonu jest w wyśmienitej formie, jednak przydarzyły mu się dwie pomyłki, gdy stracił piłkę z Leicester, a następnie w niedzielę piłka odbiła mu się od kolana i trafiła pod nogi Lingarda. Takie rzeczy się zdarzają.

- O wiele bardziej istotne jest bycie tam gdzie trzeba we wszystkich pozostałych sytuacjach. Nie w spektakularny sposób, po prostu wyłap wszystkie piłki, jakie możesz.

- Tego typu błędy zawsze będą się zdarzać bramkarzom na całym świecie. Zarówno on, jak i ja nie mamy z tym problemu.

- Nawet jeśli ta sytuacja miałaby większy wpływ na przebieg spotkania, to takie rzeczy się zdarzają. Nie chodzi jedynie o takie sytuacji, a o całokształt, o to, w jaki sposób możesz pomóc drużynie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Robbo bez kontuzji! (0)
07.10.2025 18:36, Maja, thisisanfield.com
Arne Slot podbija Holandię (0)
07.10.2025 17:46, Bartolino, thisisanfield.com
Skąd problemy Liverpoolu? (0)
07.10.2025 17:15, Sz_czechowski, The Athletic
Obowiązki reprezentacyjne graczy the Reds (0)
07.10.2025 16:26, Redbeatle, liverpoolfc.com
Cienie nad Liverpoolem (0)
07.10.2025 14:22, Gini, własne
Kontuzje bramkarzy Liverpoolu, powrót McConnella (0)
07.10.2025 10:32, Olastank, thisisanfield.com