FRA
Eintracht Frankfurt
Champions League
22.10.2025
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 497

Van Dijk: Tego pragnałęm


Liverpool w najbliższych tygodniach będzie kontynuował swój wyścig z Manchesterem City o mistrzostwo kraju, a także zmierzy się z Porto w fazie ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów. Virgil Van Dijk powiedział, że właśnie możliwość gry o najwyższe cele skłoniła go do transferu na Anfield w 2018 roku.

Holenderski obrońca chce, by drużyna Kloppa uczyniła wszystko, co możliwe, by świętować sięgnięcie jakiegoś trofeum na koniec sezonu.

- To zdecydowanie coś, czego bardzo pragnąłem - powiedział Van Dijk.

- Jako piłkarz, chcesz znajdować się właśnie w takiej pozycji. Walczymy o mistrzostwo Anglii, zameldowaliśmy się już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a przecież rok temu byliśmy w finale.

- Wszyscy myślimy o trofeach i wiemy, że mamy dużą szansę na osiągnięcie swoich marzeń.

- Najważniejsze, by czerpać z tego radość. Musimy dać z siebie absolutnie wszystko, żeby nikt nie miał do siebie żalu, gdy sezon dobiegnie końca.

Van Dijk wydaje się kluczowym elementem układanki Kloppa w obecnym sezonie. Liverpool zanotował 17 czystych kont w lidze i stracił łącznie jedynie 18 bramek.

Holender powiedział, że składa się na to wiele czynników, lecz głównie chodzi o ciężką pracę całego zespołu.

- Z perspektywy stopera łatwo powiedzieć, że jestem kimś, kto 'czyści' wszystko. Gdy wszystko idzie po naszej myśli jest okey, lecz gdy tracisz bramki, od razu patrzy się na środkowych obrońców.

- Bronimy i atakujemy całym zespołem. Praca, którą wykonuje każdy piłkarz na boisku jest niesamowita. Alisson jest wspaniały, popatrzcie na Trenta i Robbo, którzy wykonują kawał dobrej roboty. Podobnie Dejan, Joel, czy Joe, zanim nabawił się kontuzji - podsumował.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Agent Heitingi odradzał mu odejście (1)
22.10.2025 15:28, Tomasi, thisisanfield.com
Raport z obozu rywala: Eintracht Frankfurt (0)
22.10.2025 15:21, Bartolino, liverpoolfc.com
Blog z podróży do Frankfurtu (0)
22.10.2025 14:25, GingerElf, liverpoolfc.com
Sytuacje kadrowe przed meczem we Frankfurcie (1)
22.10.2025 10:55, MaksKon, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa: Arne Slot (12)
21.10.2025 22:06, Klika1892, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa: Dom Szoboszlai (0)
21.10.2025 21:59, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Toppmöller o zmianach w składzie na Liverpool (1)
21.10.2025 21:47, Maja, thisisanfield.com