05.05.2024
17:30

Osób online 1150

Triumf LFC w LM – 10 ciekawostek

W ostatnią sobotę podopieczni Jürgena Kloppa pokonali Tottenham Hotspur 2:0 w finale Ligi Mistrzów na Estadio Metropolitano. Zapraszamy do zapoznania się z dziesięcioma najciekawszymi informacjami dotyczącymi triumfu the Reds w tych rozgrywkach.

Liverpool do tej pory 6 razy sięgnął po Puchar Europy. Tylko AC Milan (7) i Real Madryt (13) mogą pochwalić się lepszym wynikiem.

Rzut karny wykorzystany przez Mohameda Salaha w 2. minucie to drugi najszybciej zdobyty gol w historii finałów Ligi Mistrzów. Szybciej do siatki udało się trafić jedynie Paolo Maldiniemu. Włoch strzelił bramkę po 50 sekundach w 2005 roku, gdy Rossoneri mierzyli się z the Reds.

Divock Origi w sezonie 2018/2019 oddał 3 celne strzały w spotkaniach Champions League. Każdy z nich zakończył się golem (2 przeciwko Barcelonie w rewanżu na Anfield i 1 w finale z Kogutami).

Bramka Belga z ostatniego starcia w Madrycie była 32. bramką Liverpoolu zdobytą w zakończonej kampanii po 75. minucie. The Reds 7 razy dokonywali tego w Lidze Mistrzów.

Trent Alexander-Arnold (20 lat i 237 dni) stał się najmłodszym graczem, który zagrał od pierwszej minuty w dwóch finałach Ligi Mistrzów z rzędu.

Jest on również najmłodszym graczem w historii Liverpoolu, która zagrał w decydującym starciu o Puchar Europy.

Alisson Becker to jedyny piłkarz Liverpoolu, który wystąpił od początku do końca w każdym meczu tej niezapomnianej kampanii Champions League.

The Reds wygrali w finale Ligi Mistrzów więcej niż jednym golem pierwszy raz od 1977 roku. Wówczas udało się pokonać Borussię Mönchengladbach 3:1.

Był to pierwszy mecz o stawkę w historii Liverpoolu, który został rozegrany w czerwcu.

Zespół prowadzony przez Kloppa stracił 38 bramek w 53 spotkaniach w kampanii 2018/19 - jest to najlepszy wynik od sezonu 1999/2000.