CHE
Chelsea
League Cup
25.02.2024
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1165

Klopp o Oxie i Brewsterze


Jürgen Klopp w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat planów wykorzystania Rhiana Brewstera oraz Alexa Oxlade-Chamberlaina w nadchodzącym sezonie 2019/20. Niemiecki trener, wraz z rozpoczęciem się treningów przedsezonowych, określił obu Anglików "nową siłą".

Ox oraz Brewster, byli jednymi z pierwszych zawodników, którzy powrócili do treningów w West Derby, gdzie zwycięzcy Ligi Mistrzów przygotowują się do przyszłej kampanii.

Dla obu graczy jest to także wielki powrót do regularnego cyklu treningowego, po długoterminowych wykluczeniach z powodu poważnych kontuzji doznanych jeszcze w 2018 roku. Anglicy mieli jednak okazję oglądać finał Ligi Mistrzów z ławki rezerwowych.

Zdaniem Kloppa Brewster oraz Oxlade-Chamberlain będą mieli do odegrania swoją rolę w przyszłych wyzwaniach. Trener uwzględnia w swoich planach także Joe Gomeza oraz Adama Lallane, którzy zdaniem Niemca, wnoszą do drużyny dodatkową jakość.

- Zdrowy Ox jest dla nas jak całkowicie nowy zawodnik - powiedział szef w rozmowie z Liverpoolfc.com.

- Podobnie rzecz ma się z Rhianem. Jest naprawdę dużym talentem. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć jak pracuje na treningu. Będzie miał ważną rolę do odegrania. Możemy go potraktować jako nowego, jakościowego zawodnika w drużynie.

- W zeszłym roku mieliśmy problemy z kontuzjami. Jeśli Joe Gomez i Adam Lallana będą zdrowi, ich wkład będzie podobny, do tego, który wnoszą nowi zawodnicy. Jeśli nie doznają jakiegoś urazu, to ten rok będzie zupełnie inny od poprzedniego. W drużynie jest bardzo dużo jakości, co mnie cieszy - dodaje Jürgen Klopp.

- Mamy na szczęście sporo czasu, by przyzwyczaić tych chłopaków do trybu meczowego, z którego trochę w ostatnim czasie wypadli. Mamy zamiar zacząć bardzo intensywnie już od sparingu z Tranmere.

- Nie chciałbym, żeby ktoś bagatelizował ten mecz. Po kilku dniach treningu gra przeciwko drużynie z League One będzie dużym wyzwaniem. A później dochodzi mecz z Bradford.

- Takie mecze gra się nie po to, żeby odbębnić meczowe 90 minut. Chcemy zobaczyć coś konkretnego; przede wszystkim rozwój, pasję i zawziętość.

- Musimy być gotowi na regularne spotkania już niebawem. Wkrótce ruszamy z ligą. Pierwszy mecz rozgrywamy w piątkowy wieczór przeciwko Norwich. Nie jest to jednak jedynie wyzwanie, do którego się przygotowujemy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

Magerlfc 07.07.2019 11:09 #
No i widzicie ilu już mamy nowych nabytków? Ox, Brewster, Lallana... To mało? Swoja drogą który transfer was najbardziej ekscytuje?
Rafael7 07.07.2019 11:26 #
Widać, że Klopp wierzy w Brewster'a i to on będzie zapewne zastępca Stu. Jest również Wilson, na którego chyba wszyscy mocno liczymy. Wraca OX, jest Keita, który ma sporo do udowodnienia. Większych zakupów jeżeli chodzi o atak i pomoc bym się nie spodziewał, bo takowe nie są zbytnio potrzebne. Za to boczni obrońcy, to priorytet. Gomez tam się kompletnie nie nadaję, więc oprócz Clyne, który na dodatek jest na wylocie, to nikogo klub nie ma w zastępstwie za Trenta czy Andyego (Milner się nie liczy... ;) )

Pozostałe aktualności

Amorim i Nagelsmann alternatywami dla Alonso  (0)
24.02.2024 20:07, Arvedui, The Daily Telegraph
Jaka przyszłość czeka Puchar Ligi?  (4)
24.02.2024 16:54, B9K, The Athletic
Kibic Chelsea przed finałem Carabao Cup  (3)
24.02.2024 15:05, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Chelsea - Liverpool: Wieści kadrowe  (0)
24.02.2024 14:40, Margro1399, liverpoolfc.com
Mac Allister głodny kolejnych trofeów  (3)
24.02.2024 12:12, Redbeatle, The Times
Boss: Młodzi zawodnicy doprowadzili nas do finału  (0)
24.02.2024 11:31, Ad9am_, liverpoolfc.com
Klopp niewzruszony krytyką po zwycięstwie z Luton  (2)
24.02.2024 11:18, Bartolino, The Daily Telegraph