CHE
Chelsea
League Cup
25.02.2024
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1250

Henderson o Chamberlainie


Jordan Henderson z zadowoleniem patrzył na dotychczasowe występy Alexa Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych sparingach. Kapitan the Reds uznał, że wracający po kontuzji pomocnik może wnieść wiele nowych rzeczy do gry Liverpoolu.

Anglik wrócił do gry w kwietniu po ponad roku przerwy spowodowanej kontuzją więzadeł krzyżowych. Jordan Henderson nie może się doczekać Alexa w pełni sił już w trakcie trwania sezonu.

- Jestem z Oxem bardzo blisko - powiedział Henderson na przedmeczowej konferencji prasowej.

- Grałem z nim wiele lat na poziomie U-21, a także w Liverpoolu i reprezentacji już na poziomie seniorskim.

- To fantastyczny człowiek. W zeszłym sezonie chociaż był poza boiskiem, to pomimo koszmarnej kontuzji odegrał wielką rolę w naszych sukcesach i jestem pewien, że przechodził wtedy ciężkie chwile.

- Zawsze był optymistą i miał dobry humor, kiedy przebywał z drużyną. Wspierał nas kiedy tego potrzebowaliśmy. Odegrał olbrzymią rolę w zeszłym sezonie poza boiskiem, mam nadzieję, że w tym sezonie dołoży do tego świetne występy już na nim.

- Mam nadzieję, że pokaże wszystkim do czego jest zdolny tak jak robił to przed kontuzją. Na treningach wygląda świetnie. Teraz jest dla niego bardzo ważny okres. Musi regularnie grać, żeby wrócić do rytmu meczowego i wtedy z pewnością będzie błyszczał.

- Jest dla nas trochę jak nowy transfer - kontynuował kapitan.

- Jest bardzo mocny i wniesie wiele nowego do naszej gry w tym sezonie. To dla nas olbrzymie ważny zawodnik, oby kontuzje już go omijały.

Innym zawodnikiem, który chce zapomnieć o dawnych problemach z kontuzjami jest Adam Lallana. W dwóch przedsezonowych meczach Liverpoolu został przetestowany w nowej dla siebie roli cofniętego pomocnika. Zdaniem kapitana Lallana ma odpowiednie umiejętności, żeby sobie poradzić w nowej roli.

- Adam poradził sobie w nowej roli naprawdę dobrze zarówno na treningu jak i w dotychczasowych sparingach. Z jego umiejętnościami może tak naprawdę grać w dowolnym miejscu na boisku - powiedział Henderson.

- Na tej pozycji daje nam wiele nowych opcji. Wcześniej otrzymuje piłkę i z trudnej sytuacji może zrobić przewagę w ataku na naszą korzyść. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co może jeszcze nam zaoferować na tej pozycji.

- Adam też się z tego cieszy. Rozwija się i uczy nowych rzeczy. Uczyłem się gry na tej pozycji przez kilka ostatnich lat, więc pomogę mu jak tylko będę mógł. Tak samo jak Fabinho, który spisuje się tam rewelacyjnie.

- Uważam, że Adam wypracuje swój własny styl na tej pozycji i bardzo cieszę się, że będziemy mogli zobaczyć co może jeszcze wnieść do naszego zespołu - zakończył Henderson.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

lfcbart78 19.07.2019 09:31 #
Wygląda na to, że Adaś na 6 to już pewne. Kto wie ... na przeciwników z dołu tabeli może to wypalić

Pozostałe aktualności

Amorim i Nagelsmann alternatywami dla Alonso  (3)
24.02.2024 20:07, Arvedui, The Daily Telegraph
Jaka przyszłość czeka Puchar Ligi?  (5)
24.02.2024 16:54, B9K, The Athletic
Kibic Chelsea przed finałem Carabao Cup  (3)
24.02.2024 15:05, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Chelsea - Liverpool: Wieści kadrowe  (0)
24.02.2024 14:40, Margro1399, liverpoolfc.com
Mac Allister głodny kolejnych trofeów  (3)
24.02.2024 12:12, Redbeatle, The Times
Boss: Młodzi zawodnicy doprowadzili nas do finału  (0)
24.02.2024 11:31, Ad9am_, liverpoolfc.com