05.05.2024
17:30

Osób online 945

Raport z meczów reprezentacji

To była bardzo pozytywna niedziela dla piłkarzy Liverpoolu, biorących udział w spotkaniach swoich reprezentacji narodowych. Alex Oxlade-Chamberlain zaliczył wczoraj asystę, a poza nim swój kraj reprezentowało jeszcze czterech zawodników The Reds.

Alex Oxlade-Chamberlain poszedł za ciosem i po golu zdobytym w czwartkowym meczu zaliczył wczoraj asystę w spotkaniu wygranym przez Synów Albionu 4:0 z Kosowem w ramach eliminacji do Euro 2020.

Zespół Garetha Southgate'a, który już wcześniej zapewnił sobie awans do turnieju finałowego, objął prowadzenie dzięki bramce Harry'ego Winksa - wypracowanej przez Alexa Oxlade'a-Chamberlaina - a kolejne gole dołożyli Harry Kane, Marcus Rashford i Mason Mount.

Oxlade-Chamberlain był na boisku do 72. minuty spotkania w Prisztinie, kiedy to zmienił go Mason Mount. Trent Alexander-Arnold również grał w tym meczu od pierwszego gwizdka i został zmieniony w 84. minucie.

W meczu kwalifikacyjnym do Pucharu Narodów Afryki, wygranym przez reprezentację Senegalu 4:1 z Eswatini, całą pierwszą połowę zagrał Sadio Mané. Napastnik The Reds został zmieniony w przerwie po tym, jak w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony otrzymał żółtą kartkę.

Cały mecz w barwach Gwinei rozegrał natomiast Naby Keïta, a jego zespół pokonał 2:0 Namibię w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.

Ostatecznie w dość frustrujący sposób zakończył się dla Ki-Jany Hoevera turniej Mistrzostw Świata do lat 17. Obrońca The Reds był członkiem zespołu Holendrów, którzy przegrali w meczu o trzecie miejsce z Francją 1:3.