LIV
Liverpool
League Cup
06.02.2025
21:00
TOT
Tottenham Hotspur
 
Osób online 1748

Statystyki przedmeczowe


Dziś wieczorem Jürgen Klopp rozegra swoje setne spotkanie w rozgrywkach europejskich, a jednocześnie 47 takie spotkanie dla Liverpoolu. Identyczną liczbę meczów rozegrał on dla Borussii.

W trakcie ostatnich 99 meczów, Klopp zwyciężył w 53, zremisował 21 i przegrał 25.

Liverpool zakwalifikuje się do następnej fazy rozgrywek w sytuacji, gdy pokona Napoli lub jeżeli Salzburg nie pokona Genku. W przypadku zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu The Reds mogą zagwarantować sobie pierwsze miejsce.

Zespoły po raz drugi z rzędu spotykają się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wszystkie trzy spotkania zakończyły się zwycięstwem gospodarzy, a drużyna gości nie zdobyła w nich ani jednej bramki.

Alex Oxlade-Chamberlain strzelił trzy gole w ostatnich dwóch meczach w rozgrywkach europejskich i strzelił pięć goli w ostatnich dziesięciu meczach.

W Lidze Mistrzów Mohamed Salah zdobył 12 goli na Anfield, tylko Steven Gerrard strzelił więcej bramek (18). Salah dokonał tego w tylko czternastu spotkaniach.

Egipcjanin może stać się drugim po Gerrardzie piłkarzem Liverpoolu, który zdobył 20 bramek w najważniejszych rozgrywkach europejskich.

Liverpool odniósł jedną porażkę w ostatnich 29 meczach w Europie oraz pozostaje niepokonany w ostatnich 24 spotkaniach na Anfield.

Ekipa Kloppa wygrała w każdym z ostatnich 28 meczów, w których jako pierwsza trafiła do siatki.

Tylko trzykrotnie Liverpool zakwalifikował się do następnej fazy przed zakończeniem szóstego spotkania. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2008/09.

W ostatnich dziewięciu meczach w Anglii, Napoli nie wygrało ani jednego spotkania, raz zremisowało i poniosło osiem porażek.

Menedżer Napoli, Carlo Ancelotti, jest drugim po Bobie Paisleyu trenerem, który trzykrotnie zwyciężył w Pucharze Europy. Ancelottii mierzył się przedtem z Liverpoolem zza sterów czterech różnych zespołów, pozostałymi były AC Milan, Chelsea i Real Madryt.

Drużyna Carlo Ancelottiego tylko raz zachowała czyste konto w ostatnich siedmiu meczach ligowych i pucharowych.

Arbitrem w tym spotkaniu będzie Hiszpan Carlos Del Cerro Grande. Nigdy przedtem nie prowadził on spotkania Liverpoolu, ale sędziował w ubiegłym roku w meczu 1/8 finału Ligi Europy, gdy Napoli poległo 1:3 z Salzburgiem.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Slot przed rewanżowym meczem z Kogutami  (0)
05.02.2025 12:52, Klika1892, liverpoolfc.com
Alexander-Arnold nie zagra w meczu z Kogutami  (4)
05.02.2025 11:55, AirCanada, liverpoolfc.com
Neville o walce o tytuł Premier League  (3)
05.02.2025 11:35, B9K, Liverpool Echo
Statystyki przed meczem z Tottenhamem  (0)
05.02.2025 10:34, FroncQ, liverpoolfc.com
Ciąg dalszy problemów Tottenhamu  (0)
05.02.2025 09:36, RosolakLFC, Liverpool Echo
Tsimikas przed meczem z Tottenhamem  (0)
04.02.2025 23:48, FroncQ, liverpoolfc.com
Mrozek wypożyczony do Forest Green Rovers  (3)
04.02.2025 19:45, BarryAllen, liverpoolfc.com