LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1670

Nienawistny kibic West Hamu uznany winnym


Kibic West Hamu, który dopuścił się ataku na tle rasistowskim na Mohamedzie Salahu, został oficjalnie pozbawiony możliwości uczestniczenia w piłkarskich widowiskach na trzy lata.

Według Policji Metropolitalnej, czterdziestoośmioletni Bradley Thumwood z Bexleyheath pojawił się we wtorek w sądzie Thames Magistrates’, gdzie przyznał się do zakłócenia porządku publicznego.

Został on wykluczony na trzy lata z wydarzeń piłkarskich, nałożono na niego grzywnę w wysokości 400 funtów oraz nakaz zapłaty rekompensaty ofierze w wysokości 125 funtów.

Thumwooda wezwano w lipcu po tym, gdy został on zidentyfikowany przez funkcjonariuszy podczas przegranego dla West Hamu meczu z Liverpoolem, który odbył się 29 stycznia.

West Ham zaoferował Thumwoodowi sesje edukacyjne, w celu próby zmiany jego poglądów, zastrzegając sobie prawo do podtrzymania zakazu na czas nieokreślony, gdy wysiłki te okażą się nieskuteczne.

Rzecznik prasowy West Hamu wypowiedział się następująco:

- West Ham pozostaje jednoznacznie przy swoim stanowisku, mamy zerową tolerancję na jakiekolwiek przejawy dyskryminacji.

- Równość oraz różnorodność są nierozerwalnie związane z sercem klubu i jesteśmy zdeterminowani, by każdemu, kto wchodzi na London Stadium zapewnić najlepsze warunki do cieszenia się możliwością oglądania gry swojej drużyny.

- Klub współpracuje ściśle z „Kick It Out” oraz naszą fanowską grupą „BAME Hammers”. Działając wspólnie z tymi partnerami, klub zaoferuje sesje edukacyjne, w celu zmiany poglądów winnego, jednocześnie zastrzegając sobie prawo do podtrzymania zakazu stadionowego na czas nieokreślony, gdy wysiłki te nie przyniosą pożądanych efektów.

Andy Sheldon - funkcjonariusz z Policji Metropolitalnej, odpowiadający za sprawy związane z futbolem powiedział:

- Nie tolerujemy i nie będziemy tolerować aktów przestępstw na tle nienawiści w jakiejkolwiek formie podczas meczów piłki nożnej oraz podejmiemy działania przeciwko tym, którzy takowych czynów się dopuścili podczas rozgrywki.

- Zobowiązujemy się do współpracy z klubami piłkarskimi, aby identyfikować każdego, kto zachowując się nieodpowiednio, łamie równocześnie prawo. Jesteśmy wdzięczni West Hamowi za poświęcenie i trud włożony w eradykację tego typu zachowania.

- Namawiamy każdego, kto widzi lub słyszy przejawy takich aktów, do informowania o tym stewardów lub policji.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

romanelli 15.10.2020 22:28 #
Ten kto był w Anglii wie że rasizm jest tam na porządku dziennym tylko jak tu sprawa głośna to każdy jest przeciw. Śmiechu warte. Nie powinno tak być ale tak jest.

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień w Pittsburghu - zdjęcia  (0)
24.07.2024 11:33, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Dzień 1 tourneé po Stanach Zjednoczonych  (0)
24.07.2024 10:26, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
The Reds wylądowali w USA- zdjęcia  (0)
24.07.2024 07:59, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Woodburn dołącza do Salford City  (1)
23.07.2024 22:52, B9K, BBC
The Reds wyruszyli do USA - zdjęcia  (0)
23.07.2024 20:04, Mdk66, liverpoolfc.com
Fabian Mrozek może opuścić Liverpool  (0)
23.07.2024 16:13, Bajer_LFC98, thisisanfield.com