05.05.2024
17:30

Osób online 1072

Wygrywamy z Ajaksem 1:0

Po zmianie stron na boisku pojawili się kapitan zespołu J. Henderson, D. Jota, X. Shaqiri, T. Minamino, R. Williams. Obraz gry był bardzo zbliżony do tego z pierwszej połowy, obie drużyny miały swoje szanse na strzelenie gola. Tym samym, the Reds wracają ze stolicy Holandii z kompletem punktów.

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów zawodnicy Jürgena Kloppa udali się do Amsterdamu na Johan Cruijff Arena, aby zmierzyć się ze stołecznym Ajaksem. Liverpool musiał sobie radzić bez Virgila van Dijka, Alissona, Aleksa Oxlede'a-Chamberlaina, Joëla Matipa, Thiago. Ponadto niespodziewanie zabrakło w składzie Naby'ego Keïty.

W pierwszym kwadransie gry niewiele się działo i najlepszą okazję z gry mieli dotychczas gracze Ajaksu po główce Lisandro Martineza w 15. minucie.

W 32. minucie doskonałą okazję na zdobycie gola mieli gospodarze, ale strzał Promesa z bliskiej odległości został odbity przez Adriana.

Trzy minuty później to podopieczni Kloppa objęli dość niespodziewanie prowadzenie. Indywidualna szarża Mané w pole karne rywali i w zamyśle Senegalczyka było końcowo oddać silny strzał, ale pechem dla obrony Ajaksu było to, że futbolówka odbiła się od Tagliafico i wpadła do siatki.

W 44. minucie Ajax prawie, że doprowadził do wyrównania za sprawą lobu Adriana przez Tadicia, ale w ostatniej chwili Fabinho wybił piłkę z linii bramkowej.

Dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie Davy Klaasen uderzył w słupek bramki Adriana.

W 58. minucie kapitalną interwencją po silnym strzale Promesa popisał się Adrian.

W 70. minucie spotkania prowadzony dziesięć minut wcześniej Minamino oddał groźny strzał sprzed pola karnego w kierunku okienka bramki gospodarzy, lecz Onana z niewielkimi problemami wybronił uderzenie Japończyka.

Na pięć minut przed końcem świetnie z kontrą wyszedł Diogo Jota, koniec końców Portugalczyk nieco się pogubił w polu karnym rywala i jego próby uderzeń zostały zneutralizowane przez obrońców Ajaksu.

W 90. minucie Wijnaldum po podaniu Joty znalazł się sam na sam z Onaną, ale góra w tym pojedynku okazał się golkiper Ajaksu, kilkanaście sekund później Minamino stanął przed szansą, ale został zablokowany przez kameruńskiego bramkarza.

Demony Adriana nie pozwoliły o sobie zapomnieć w 95. minucie. Błąd Hiszpana w wyjściu i w niepewnym chwycie piłki mógł kosztować Liverpool bardzo wiele.

Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem 1:0 Liverpoolu.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Fabinho, Gomez, Robertson - Wijnaldum, Jones (46' Henderson), Milner (90+2' R. Williams) - Salah (59' Shaqiri), Firmino (59' Diogo Jota), Mané (59' Minamino)

Ajax: Onana - Mazraoui, Schurrs (84' Traore), Martinez, Tagliafico - Klaassen (74' Ekkelenkamp), Blind (84' Huntelaar), Gravenberch - Neres (74' Labyad), Tadić, Kudus (9' Promes)

Tabela LIVE
Tabela zapewniona przez SofaScore LiveScore

Komentarze (77)

Zalewsky 21.10.2020 21:53 #
Bramka z dupy, na szczęście to my ją strzelamy.
Adrianeklfc 21.10.2020 21:53 #
ŻENADA
Gerrard32 21.10.2020 21:54 #
Prawdziwy wierny kibic....
Adrianeklfc 21.10.2020 21:56 #
Jestem zawsze wierny. Po prostu wyraziłem swoje zdanie...
ArtuRR 21.10.2020 21:54 #
Adrian - ręcznik:( Fabinho ? - PROFESOR :)
AirCanada 21.10.2020 21:54 #
Adrianek co jest elektryczny to normalnie szok :) Obawiam się, że coś nam gospodarze po przerwie wcisną, dlatego obowiazkowo jeszcze 1 trafienie musimy dołożyć, a najlepiej ze 2. Dawać mnie Jote na boisko za Firmino.
redartur76 21.10.2020 21:55 #
Jona I Hendo od początku drugiej połowy I to dowieziemy. Nie wypowiadałem się na tema Firo jak do tej pory ale powinien kilka spotkań zacząć na ławce.
everlast 21.10.2020 21:58 #
tez go bronilem,ale ostatnio nie ma zadnych atutow. Przede wszystkim nie ma odbiorow a za to ma glupie straty na naszej polowie
użytkownik zablokowany 21.10.2020 21:55 #
BigAnfield 21.10.2020 21:57 #
Dlatego ta jedna osoba trenuje LFC, a nie kazdy na świecie.
Nodramawegotlallana 21.10.2020 21:55 #
Fabinho jest świetny na obronie!!!
JareckiYNWA 21.10.2020 22:00 #
Dokładnie, niech ogarnia obronę i może być niezły duet z Van Dajkiem jak wróci
radoLFC 21.10.2020 21:55 #
Lubię Milnera, ale wolałbym żeby na drugą połowę nie wychodził.
Komentator mówi że Wijnaldum niewidoczny, chyba nie zna możliwości Giniego 😁
_vasvr 21.10.2020 23:00 #
Tylko komentator nie będzie mówił co Gini kiedyś zrobił, albo może zrobić, ważne jest tu i teraz, a w tym spotkaniu nie zaprezentował się jakoś wybitnie.
ynwa19 21.10.2020 21:56 #
Jest nieźle ogólnie ale:
-nie wykorzystujemy kontr
-defensywa zbyt często biernie przygląda się co robi Ajax
-na początku za dużo graliśmy z Adrianem

Najlepszy oprócz "mistera own goala"-;) Sadio.

Strzelić na 2:0 i kontrolować

PS Fab daje radę!
adamne 21.10.2020 21:58 #
Zespół wygląda na zagubiony i zdeprymowany, brakuje jakiegoś lidera - grę ciągnie właściwie tylko Robertson. Kolejny kandydat do zajechania?
Co będzie jak trafimy na kogoś kto nie strzela sobie sam bramek?
Może jak wrócą Alisson i Matip to będzie lepiej, ale na tę chwilę cokolwiek więcj niż wyjście z grupy w LM i TOP4 w lidze wydaje się nierealne.
JareckiYNWA 21.10.2020 21:58 #
Fabinho godnie zastępuje Van Dajka, ale czas na zmiany w środku. Milner jako pierwszy
Radbug 21.10.2020 21:59 #
Nie mamy własnej obrony, ale na szczęście obrona Ajaxu nas wspiera ;)
dmn 21.10.2020 21:59 #
Oj bolą oczy i nie tylko oczy.
Pomijając Chelsea z Kepą nie ma w światowej czołówce klubu z tak elektrycznym bramkarzem. I żadne to tłumaczenie, że to numer 2. Mam wrażenie, że ten prąd od niego sięga coraz wyżej i wyżej. Dlaczego my o to nie zadbaliśmy za wczasu mając tyle sygnałów?
Druga sprawa to Bobby. Jak gościa kocham miłością najszczerszą, to niestety brutalna prawda jest taka, że ostatni dobry mecz to on zagrał w reprezentacji jak nikt nie widział :( Ech... po 3pkt!
cezarkop 21.10.2020 21:59 #
Jesteśmy kurewsko bezjajeczni ino Fab nas ratuje. Może przejdźmy na tryb zdalny z tą grą.
Jedi13 21.10.2020 22:00 #
Co Gini robi robotę w drugiej linii ... Jak on się trzyma na nogach. Dobrze go mieć. Fab na ŚO, Milner na ŚPD i nie musimy robić transferów :D. Dziwny mecz, ale trzeba go wygrać.
BigAnfield 21.10.2020 22:01 #
Panowie, trzeba sie przyzwyczaic, ze w tym sezonie obrona bedzie elektryczna i nic w tym temacie sie nie zmieni. Nie ma sensu wieszac psów na chłopaka. Grasz tym co masz.
Ajax spokojnie do popchniecia. Na razie jest ok. Zwiekszyc troche reakcje na doskok do pilki w okolicach naszego pola karnego i 3pkt nasze. Ogladamy i wierzymy.
Liverbird1979 21.10.2020 22:02 #
Przede wszystkim grają nisko obroną i nie wygląda to tak źle. Z Virgilem możemy sobie pozwolić na wysokie wyjście obrony i presowanie. Dzisiaj Jurgen zarządził zwarvie pośladków z tył i wypady trzech muszkieterów. Dobra taktyka przy tym potencjale kadrowym.
JareckiYNWA 21.10.2020 22:02 #
Henderson już przebrany, wchodzi odrazu po przerwie:) oby za Milnera
Pabloitto 21.10.2020 22:02 #
Fab co za interwencja, trudny mecz, prowadzimy fartem.
_vasvr 21.10.2020 22:58 #
Adrian gola nie stracił, błędu jakiegoś nie popełnił, kilka razy uratował drużynę z poważnych tarapatów, a Ty piszesz, że na duży minus. Zastanów się, albo zacznij oglądać mecze.
CzanYNWA 21.10.2020 22:59 #
Minus Milner?.Smiechlem i nie traktuje Cie powaznie.
navyblue 21.10.2020 23:12 #
Zauważcie, że komentarz ten pisałem po pierwszej połowie. Milli miał wtedy kilka strat a Adrian raz bezmyślnie nabił Tadicia a dwa gdzie piłkę asekurwoal mu Gomez by złapał jak wpadła w pole karne to ten nerwowo wybija nogami na aut.

W drugiej połowie Milli dużo lepiej dojrzała gra i walka, a Ajax nie miał nic do powiedzenia. A i Adrian miał kilka dobrych interwencji.
caharin7 21.10.2020 22:28 #
Fab jak profesor, Adrian bardzo słabo, trzeba jeszcze z 2 walnąć i będzie ok
Radbug 21.10.2020 22:56 #
Trzeba się przyzwyczaić do gry w stylu sprzed 4-5 lat. Najważniejsze, ze 3 pkt. u nas i pokonujemy na wyjeździe zespół z 2 koszyka - teoretycznie najtrudniejszy mecz.
użytkownik zablokowany 21.10.2020 22:56 #
ArcziSzajka 21.10.2020 22:57 #
Sam mecz to dno całej drużyny ale najważniejsze 3 punkty mimo wszystko...
Możecie mówić co chcecie ale Adrian dla mnie to zawodnik tego meczu.
Jedziemy dalej! YNWA!!!!
Zalewsky 22.10.2020 00:53 #
No ten wylew w 95. minucie mógł nas kosztować dwa punkty.
cezarkop 21.10.2020 22:58 #
W obecnych realiach i przy takiej grze jak dziś te 3 pkt są bezcenne. I wciąż nie mogę uwierzyć że to jest ten Liverpool.
Zalewsky 21.10.2020 22:58 #
Jota co za wejście, co za dynamika. Portugalczyk jest już gotów na wejście od pierwszej minuty na Sheffield!
JareckiYNWA 21.10.2020 23:00 #
Musi być w pierwszym
cezarkop 21.10.2020 23:02 #
Zjada pewnego Brazylijczyka bez mydła.
caharin7 21.10.2020 23:06 #
Bardzo lubię Firmino, ale musi chwilę odpocząć, widać że mu na razie nie idzie. Jota za niego ewidentnie
caharin7 21.10.2020 22:58 #
Fabs jak dla mnie najlepszy, cieszą 3 pkt. Nie pamiętam żeby Jurgen na raz 3 zawodników zmieniał😁.
BigAnfield 21.10.2020 23:02 #
Ale wstrzelil sie z tymi zmianami. Bardzo mi sie podobala nowa trojka z przodu. Pelny pressing. Doskok do kazdej piłki. Odrobina szczescia i bylby gol. Jota bardzo fajny mecz. Będą z niego ludzie. Samuraj nogi nie odstawil. Shaqira biegał jak arab pelnej krwi.
Wcale bym sie nie zdziwił jak ta trojka wyjdzie na Shefild.
caharin7 21.10.2020 23:09 #
Zaskoczył mnie totalnie, wszyscy na plus. Bardzo fajnie też R. Williams wykorzystywał swój wzrost i parę górnych piłek wygrał. Niech się ogrywa bo będzie potrzebny
Hawken17 21.10.2020 22:59 #
Cieszy czyste konto, powinno dodać trochę pewności pod nieobecność Van Dijka i Alissona, zwłaszcza przy tak czysczącym Fabinho. Mecz bez historii.
Bengaloe 21.10.2020 23:00 #
Brzydka wygrana po brzydkiej bramce, ale sam mecz był moim zdaniem nienajgorszy. Mieliśmy sporo szczęścia, że Ajax nic nie strzelił, bo okazje mieli.
Chyba jeszcze bardziej od 3 punktów cieszą mnie występy Faba, Joty i Takiego. Tych dwóch ostatnich ma piękną żyłkę do gry kombinacyjnej: wychodzenie na pozycje, gra na jeden kontakt, bardzo obiecująco to momentami wygląda.
Jedi13 21.10.2020 23:01 #
Milner stalowe płuca i nerwy oraz wielka dojrzałość. Gini dzisiaj naprawdę w środku zagrał dobre zawody. Jota wgryza się w drużynę jak kornik w drewno, brawo. Shaqiri zasługuje na więcej minut tak samo jak i Minamino. Brawa dla obrony, że pozostali skupieni. Adrian hmm miał te 3 ważne interwencje za które również brawa. Nagana za niektóre wylewy.
elefce96 21.10.2020 23:01 #
Minamino przez 30 min tyle samo kontaktów z piłką co Firmino przez 60 ;) Połowę mniej strat i kilka wykreowanych groźnych akcji. Ale tak jak ktoś napisał - Firmino jak bramkarz- od niego zaczyna się układanie składu.
Kijoraptor 21.10.2020 23:02 #
Mecz trudny, ciężki, ale zwycięski. Najlepszy Robertson i Jota po wejściu. Świetnie się zaprezentował. Można spokojnie iść spać.
użytkownik zablokowany 21.10.2020 23:25 #