05.05.2024
17:30

Osób online 878

Debiutancka bramka Harveya Elliotta

Harvey Elliott zaliczył debiutanckie trafienie w barwach Blackburn Rovers na zapleczu Premier League, a Wędrowcy pokonali 4:0 Coventry City.

Był to drugi mecz wypożyczonego z Liverpoolu piłkarza w the Championship w tym sezonie. Skrzydłowy do puli zdobyczy dołożył również asystę.

W ten sposób Harvey został czwartym najmłodszym strzelcem Rovers w historii, mając 17 lat i 203 dni.

- Dla nas najważniejszy był dziś końcowy wynik - powiedział po meczu Elliott.

- Cieszyłem się ze swojej bramki, gdyż przyczyniłem się w ten sposób do zwycięstwa zespołu. Mam nadzieję, że to pierwszy z wielu goli, jakie zaliczę w tym sezonie. Nie mogę się już doczekać kolejnych występów.

- To dopiero moje początki w futbolu. Staram się uczyć na treningach i w trakcie meczów. Chcę pokazać ludziom, co już potrafię.

Menadżer Blackburn -  Tony Mowbray skomentował występ Elliotta: - Jest naprawdę wspaniałym młodym chłopakiem, posiadającym świetny charakter. To prawdziwy diament. Teraz rozumiem, dlaczego zadebiutował w tej lidze, mając 15 lat.

Jeśli chodzi o naszych pozostałych, wypożyczonych graczy, Sheyi Ojo zdobył gola w spotkaniu Cardiff City z Boro, zakończonym remisem 1:1. Harry Wilson przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Taiwo Awoniyi wszedł na plac gry z ławki rezerwowych w 71. minucie, a Union Berlin zremisował 1:1 z Freiburgiem.

Marko Grujić przesiedział cały mecz na ławce, a FC Porto pokonało 1:0 Gil Vicente.

W niedzielny wieczór Kamil Grabara stanął między słupkami bramki AGF Aarhus, jednak jego zespół uległ 0:1 FC Kopenhaga.