05.05.2024
17:30

Osób online 978

5 wniosków po meczu z Midtjylland

Liverpool zanotował drugie zwycięstwo w dwóch meczach grupy D Ligi Mistrzów. Wczoraj gracze Jürgena Kloppa pokonali 2:0 duńskie FC Midtjylland na Anfield.

Strzelanie rozpoczął w drugiej połowie Diogo Jota, a wynik ustalił Mohamed Salah, wykorzystując rzut karny. Oto pięć wniosków po spotkaniu...

10 000 na liczniku

Trzecia bramka Joty w czwartym występie na Anfield była bramką numer 10 000 w bogatej historii klubu.

Minęło 128 lat od pierwszego gola, którego zdobył Jock Smith w meczu przeciwko Higher Walton. Wczorajsze jubileuszowe trafienie było wynikiem składnej akcji Joty z Trentem Alexandrem-Arnoldem i Xherdanem Shaqirim.

"Rhys rozegrał naprawdę dobry mecz"

Sześć dni po debiucie w Lidze Mistrzów, w którym pojawił na murawie po wejściu z ławki rezerwowych w końcówce starcia z Ajaksem, Rhys Williams zanotował kolejny występ w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach.

Tym razem młody obrońca pojawił się na boisku dużo wcześniej, kiedy zmienił kontuzjowanego Fabinho po 30 minutach. Williams imponował swoją grą w parze defensorów z Joem Gomezem i odnotował drugie z rzędu czyste konto w Lidze Mistrzów.

- On ma talent, gra dla Anglii U-20, ma 19 lat. Jeszcze nie grał w Premier League, a ma dwa występy w Lidze Mistrzów. Oba spotkania wygrał, co jest wyjątkowe. Dobrze sobie radzi, wygląda imponująco - powiedział Klopp o Williamsie.

- Jestem szczery, Rhys nie popełniał dzisiaj błędów, to był bardzo dobry mecz w jego wykonaniu.

Na czele

Liverpool jest na pierwszym miejscu grupy D, warto wspomnieć, że Atalanta zremisowała z Ajaksem 2:2. W pierwszej połowie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Dusana Tadicia i Lassiny Traore, lecz ekipa z Bergamo doprowadziła do wyrównania po dwóch bramkach Duvana Zapaty.

To oznacza, że the Reds mają dwa punkty przewagi nad zespołem z Serie A i pięć nad drużyną z Amsterdamu.

W przyszły wtorek dwa pierwsze zespoły zmierzą się ze sobą we Włoszech.

Gerrard, Owen, Salah, Rush

Bramka Salaha pozwoliła mu wyprzedzić Iana Rusha i wstąpić do trójki graczy z najwyższą liczbą goli w europejskich pucharach.

Egipcjanin zdobył 21 bramkę w Europie dla Liverpoolu w tylko 37 występach. Przed nim jest tylko Michael Owen (22 bramki) i Steven Gerrard (41).

Na Anfield Salah rozegrał 17 spotkań Ligi Mistrzów, w których trafił do siatki 13 razy i przyczynił się do 10 bramek w 10 meczach fazy grupowej (9 bramek i 1 asysta).

Król Egiptu.

Podane na tacy

Trent Alexander-Arnold zaliczył 35 asystę we wszystkich rozgrywkach w barwach the Reds. Przypadła ona na 142 mecz Anglika, a podanie wykorzystał Jota.

Od debiutu wychowanka Liverpoolu w listopadzie 2016 roku żaden obrońca z Premier League nie może się popisać wyższą liczbą, aczkolwiek tyle samo asyst w tym okresie ma Andy Robertson.

Alexander-Arnold był niepohamowany w starciu z Midtjyllandem - zanotował 117 kontaktów z piłką, miał 7 dośrodkowań, 53 podania na połowie rywala i 4 kluczowe podania.