05.05.2024
17:30

Osób online 1063

Raport z wypożyczeń

Takumi Minamino strzelił gola w debiutanckim występie w barwach Southampton. Jego zespół przegrał jednak na wyjeździe w potyczce z Newcastle United.

Piłkarz Liverpoolu w poniedziałek został wypożyczony do ekipy the Saints i spędzi resztę sezonu na południowym wybrzeżu.

Japończyk wywarł natychmiastowy wpływ na grę zespołu Ralpha Hasenhuttla. W 30 minucie dostał piłkę w polu karnym i popisał się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Srok.

- Jestem zadowolony z jego występu - mówił po meczu menadżer Southampton.

- Spodziewałem się po nim, dokładnie tego, co zobaczyłem. Był niezwykle ruchliwy i zapewnił nam sporo kreatywności w pobliżu pola karnego rywali. Po przerwie było mu nieco trudniej, gdyż brakowało nam nieco wolnej przestrzeni, a długie piłki od jednego do drugiego pola karnego to nie jego bajka.

Na zapleczu Premier League, Sheyi Ojo i Harry Wilson zapisali na swoim koncie asysty, a Cardiff wygrało 2:0 z Bristol City. Duet zawodników został zmieniony w drugiej połowie, odpowiednio w 72 i 80 minucie.

Harvey Elliott i jego Blackburn przegrali w weekendowym starciu z Queens Park Rangers 0:1.

Sepp van den Berg zaliczył debiut w barwach Preston, wchodząc na plac gry w 72 minucie pojedynku z Rotherham United (1:2).

W Bundeslidze Taiwo Awoniyi zaliczył 73 minuty na boisku, zaś jego Union Berlin przegrał 0:1 z Mainz. Loris Karius tradycyjnie oglądał poczynania kolegów z perspektywy rezerwowego.

W niedzielę Kamil Grabara w lidze duńskiej pomógł AGF Aarhus utrzymać czyste konto. Jego drużyna pokonała 1:0 Lyngby i plasuje się na pozycji wicelidera w tamtejszej Superlidze.