31.03.2024
15:00

Osób online 901

Kalvin Phillips broni Hendersona

Kapitan Leeds United, Kalvin Phillips stanął w obronie decyzji o włączeniu Jordana Hendersona do składu Garetha Southgate’a na Euro 2020.

To najnowszy głos podczas sporu między Hendersonem a Royem Keanem, po tym jak 25-latek, podobnie jak Gareth Southgate, stanął w obronie kolegi.

Debata rozgorzała po tym, jak Henderson został włączony do 26-osobowej kadry na Mistrzostwa Europy, pomimo że nie rozegrał ani minuty od lutowej porażki the Reds 2-0 z Evertonem, ale zasiadł na ławce podczas zwycięskiego meczu z Crystal Palace w ostatniej kolejce sezonu.

Trent Alexander-Arnold był kolejnym przedstawicielem sześciokrotnego zwycięscy Ligi Mistrzów w kadrze, ale został zmuszony do opuszczenia boiska, ze względu na kontuzję, której doznał w wygranym 1-0 meczu z Austrią na Riverside Stadium.

Henderson przesiedział pierwszy przygotowawczy mecz Euro 2020, podczas którego Anglia w grupie D zmierzy się z Chorwacją, Szkocją i Czechami, ponieważ narzekał na dyskomfort.

Anglik jest ostatnim, który dołączył do debaty, którą rozpoczął ekspert ITV i były kapitan Manchesteru United, Roy Keane, zabierając głos po meczu z Rumunią.

- Myślę, że to duże roztargnienie – wyraźnie nie jest zdrowy – powiedział ITV, żartując sobie z roli Hendersona w drużynie.

Właśnie minęło 10 lat od przybycia Hendersona na Anfield, ale to właśnie u Keane’a zadebiutował w Sunderlandzie w 2008 roku. W odpowiedzi, kapitan Liverpoolu wyśmiał krytykę 49-latka.

30-latek wszedł na boisko w drugiej połowie wygranego 1-0 meczu, ale wykonywany przez niego rzut karny został obroniony przez Florina Nitę, 10 minut po tym, gdy Marcus Rashford wykorzystał jedenastkę.

To będzie drugi wielki turniej dla Garetha Southgate’a jako selekcjonera, po tym jak w czasie Mistrzostw Świata w 2018 r. doprowadził Anglię do półfinału, ale gol Mario Mandzukica w dogrywce nie pozwolił im zagrać w finale.

Angielski selekcjoner ma nadzieję, że zakończy trwające od 61 lat oczekiwanie na puchar. On również stanął w obronie kapitana Liverpoolu.

- Wiemy w jakiej sytuacji jest Hendo, ma bardzo pozytywny wpływ na grupę – powiedział.

- To dla niego fizyczny krok naprzód. To było dla niego ważne, aby być w stanie odegrać jakąś rolę podczas turnieju i realistycznie patrząc, jest to możliwe.

Uraz uda, który zakończył się operacją, przedwcześnie zakończył sezon Hendersona, a problemy z kontuzjami w Liverpoolu pogłębiły się po tym jak Virgil van Dijk, Joe Gomez i Joël Matip wypadli z gry, co zmusiło go do grania w formacji obronnej, dopóki nie zszedł kulejąc w derbach Merseyside.

Henderson wszedł w miejsce Phillipsa w drugiej połowie, po tym jak pomocnik Leeds rozegrał ósmy mecz dla Anglii.

Szybko stanął w obronie vice-kapitana kadry Garetha Southgate’a.

- Gdy ludzie mówią, że nie jest zdrowy i pytają „czemu tu jest?”, myślę po prostu, że jest osobą, którą chcesz mieć obok siebie, szczególnie, gdy jesteś młodym piłkarzem – powiedział.

- Jest tu wielu młodych chłopaków, dla których to będzie pierwszy turniej i dobrze jest mieć kogoś, kto podzieli się swoim doświadczeniem.

- W przypadku Jordana, czy jest zdrowy czy nie, uwielbiam mieć go obok siebie.

- Uwielbiam z nim rozmawiać, uwielbiam gdy jest w pobliżu, ponieważ daje to duży komfort graczom, takim jak ja.