LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1779

Carragher wierzy w Elliotta


Jamie Carragher wyjawił, że rozumie decyzję Liverpoolu, by pozwolić odejść Giniemu Wijnaldumowi i wspiera Harvey'a Elliotta, by błyszczał dla jego byłego klubu w tym sezonie. 

Holender zakończył swój pięcioletni pobyt na Anfield na początku lata, po tym jak wygasł jego kontrakt, podpisany w 2016 roku.

Podczas swojego pobytu w Merseyside, 30-latek rozegrał 237 spotkań dla The Reds i zdobył cztery trofea.

Rozmowy o potencjalnym nowym kontrakcie toczyły się od kilku miesięcy, ale ostatecznie Wijnaldum postanowił zakończyć swój pobyt w Liverpoolu i dołączył do Paris Saint-Germain. 

Liverpool od czasu wygrania ligi dołączył już do swojego składu Diogo Jotę, Thiago Alcântarę i Ibrahimę Konaté.

Podczas gdy młodzieżowiec Curtis Jones, również nabył doświadczenie w pierwszym zespole w trakcie zeszłego sezonu, Harvey Elliott ma nadzieję, znaleźć się w drużynie Jürgena Kloppa podczas nadchodzącej kampanii. 

Carragher jest zdania, że odejście Wijnalduma jest jednym z pierwszych, które w namnożą się w najbliższych latach, z racji chęci przebudowy składu przez Kloppa. 

- Chcesz by zespół się rozwijał. Nie chcesz drastycznych zmian, rewolucji i opuszczenia klubu przez siedmiu piłkarzy po wygaśnięciu kontraktu - powiedział w rozmowie z PA.

- Chciałbym, żeby Wijnaldum został, ale rozumiem punkt widzenia klubu. Wielu zawodników w pomocy osiąga podobny wiek, a ty chcesz wprowadzić młodą krew, to stwarza więcej okazji do gry dla Curtisa Jonesa.

- Rozumiem oba punkty widzenia, ale w Liverpoolu jest obecnie kilku zawodników w wieku pomiędzy 28, a 30 lat, którzy w ciągu dwóch lat odejdą z Liverpoolu. Przybycie Joty i Konaté jest początkiem pewnej przebudowy.

- Myślę, że przed końcem okienka transferowego przybędzie ktoś jeszcze, a w ciągu kolejnych lat przyjdą kolejni i będziemy obserwować przebudowę wspaniałego zespołu Kloppa. Ta drużyna odejdzie w zapomnienie i miejmy nadzieję, że Niemiec stworzy kolejną przed swoim odejściem.

Elliott rozegrał ponad 40 spotkań podczas swojego imponującego wypożyczenia w Blackburn, gdzie strzelił siedem goli i zaliczył jedenaście asyst. 

Po tym jak w ubiegłym miesiącu podpisał nowy kontrakt z klubem, wyruszył na obóz przygotowawczy do Austrii. 

Były młodzieżowiec Fulham grał w trójce pomocników podczas przygotowań do sezonu i ponownie zachwycił podczas przegranego spotkania z Herthą BSC. 

Z racji tego, że spodziewane jest odejście z Anfield Xherdana Shaqiriego, Carragher wierzy, że 18-latek będzie świetnym następcą reprezentanta Szwajcarii. 

- W zeszłym sezonie był niesamowity, był jednym z najlepszych zawodników w Championship. 

- Naprawdę wyobrażam sobie jego wejście do zespołu i zastąpienie Shaqiriego, który najprawdopodobniej odejdzie. 

- To intrygujące, że podczas przygotowań grał głównie w środku pomocy niż w ofensywnej trójce, zawsze ciężko jest rywalizować z Mohamedem Salahem, ale jestem pewien, że dostanie swoje szanse. 

- Jest piłkarzem o dużej jakości i jestem przekonany, że ma przed sobą wielką przyszłość w Liverpoolu, gdy ktoś posiada taką jakość, wiek nie ma znaczenia, trzeba dać mu szansę. 

- Wyobrażam sobie, że Elliott rozegra między 15, a 20 meczów w tym sezonie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Trelo 05.08.2021 11:43 #
Oby słowa Carraghera się sprawdziły, bo na prawdę podoba mi się ten chłopak.

Pozostałe aktualności

Quansah podekscytowany nową erą w klubie  (1)
17.07.2024 19:28, GiveraTH, liverpoolfc.com
John Heitinga asystentem trenera Liverpoolu  (14)
17.07.2024 17:54, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Thiago dołącza do sztabu Barcelony  (10)
17.07.2024 15:10, Bartolino, The Athletic
Koumetio blisko Dundee United  (1)
17.07.2024 12:47, RosolakLFC, thisisanfield.com
Wideo z wczorajszego treningu  (2)
17.07.2024 10:21, Piotrek, liverpoolfc.com
Morrison rozpoczyna Euro od remisu  (0)
17.07.2024 09:11, AirCanada, liverpoolfc.com
FA ma proste zadanie: zatrudnić Kloppa  (3)
16.07.2024 22:38, B9K, The Guardian
Wtorkowy trening - zdjęcia  (1)
16.07.2024 21:18, AirCanada, liverpoolfc.com