FOR
Nottingham Forest
Premier League
02.03.2024
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 603

Henderson o pozycji Alexandra-Arnolda


Jordan Henderson nie wierzy w to, że Trent Alexander-Arnold w najbliższym czasie na stałe przeniesie się z prawego skrzydła do środka boiska.

Trener reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, w niedzielnym meczu w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata z Andorą zdecydował się na przesunięcie Alexandra-Arnolda do środka pola.

Eksperyment Southgate'a trwał zaledwie 45 minut, po czym 22-latek zmienił się z Reece'em Jamesem i wrócił na prawe skrzydło.

Występ Alexandra-Arnolda spotkał się z mieszanymi opiniami wśród kibiców w mediach społecznościowych – wiele osób stwierdziło, że „zmarnował się” w środku pola.

Chociaż Henderson wierzy, że jego kolega z drużyny Liverpoolu wyciągnął wnioski z tego doświadczenia, to nie widzi go na stałe w środku boiska.

– Trent zrobił kilka dobrych rzeczy. Oczywiście to był jego pierwszy raz na tej pozycji, więc cały czas się uczy, to dla niego nowe doświadczenie. Spisał się naprawdę dobrze – powiedział.

– W drugiej połowie zmieniliśmy trochę skład, ale dla niego to świetne przeżycie. Jest to dla niego możliwa opcja w przyszłości, a menadżer uzna, że to dla niego dobre.

– W tej chwili jest jednak tak dobry na prawym skrzydle, zwłaszcza na poziomie klubowym, więc nie sądzę, aby zmieniło się to w najbliższej przyszłości.

– To dobrze, że trener tutaj patrzy na niego pod kątem tego, co może dodać – trzeba być bardzo utalentowanym, aby grać na każdej pozycji – ale jak dla mnie na razie powinien trzymać się prawej strony.

Southgate tłumacząc swoją pozycję powiedział dla ITV: – Wiemy, że jest wybitnym piłkarzem. Chcieliśmy przez jakiś czas przyjrzeć mu się na pozycji środkowego obrońcy.

– Niesamowicie radzi sobie z piłką. Dziś nadarzyła się okazja. Musi zagrać swoim własnym sposobem. Cieszymy się z tego, że może dostarczać takie zabójcze piłki.

– W tym sezonie na poziomie klubowym często wymieniał się na środku z Harvey'em Elliottem.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Danns: To spełnienie marzeń  (0)
29.02.2024 11:39, B9K, liverpoolfc.com
Russell Martin po odpadnięciu z FA Cup  (2)
29.02.2024 11:23, Bajer_LFC98, Liverpool Echo
Klopp: To jest tydzień chłopaków z Akademii  (8)
29.02.2024 01:56, Kubahos, liverpoolfc.com
United rywalem w ćwierćfinale FA Cup  (7)
29.02.2024 00:03, AirCanada, Liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
28.02.2024 23:13, Zalewsky, SofaScore
Southampton - przedstawienie rywala  (0)
28.02.2024 16:24, Wiktoria18, liverpoolfc.com