31.03.2024
15:00

Osób online 1191

Oceny wg LFC.pl po meczu z Atlético

Liverpool po znakomitym i bardzo emocjonującym spotkaniu zwyciężyło z Atlético 3:2. Po pierwszych trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów the Reds mają na swoim koncie komplet punktów. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji oraz czytelników LFC.pl po wtorkowym meczu Champions League z Atlético Madryt.

Wyjściowa XI

Alisson BeckerOcena redakcjiOcena czytelników
PIŁKARZ MECZU98,5

Jego interwencje z pierwszej połowy utrzymały Liverpool w grze o zwycięstwo na Wanda Metropolitano. W drugiej połowy w utrzymał w pełni koncentracje oraz spokój i zasłużenie został wybrany piłkarzem meczu.

Trent Alexander-ArnoldOcena redakcjiOcena czytelników

76,5

Prawa strona Liverpoolu była wtorkowego wieczoru silnie zabezpieczona przez graczy Rojiblancos przez co Alexander-Arnold nie miał szans na ofensywne wejścia. Jednak wszystkie obowiązki defensywne, poza kilkoma mniejszymi błędami wypełnił wzorowo.

Joël Matip
Ocena redakcjiOcena czytelników

6,56

W spotkaniu z piłkarzami Simeone był tym lepszym z pary środkowych obrońców the Reds, choć nie był to dla niego łatwy wieczór.

Virgil van DijkOcena redakcjiOcena czytelników

66

Zagrał dużo poniżej oczekiwań. Powinien był zrobić o wiele więcej przy drugiej bramce dla Atlético, chociaż nie była to do końca jego wina, to powinien być bardziej zdecydowany przy doskoku do Griezmanna.

Andrew RobertsonOcena redakcjiOcena czytelników

66

Szkot mniej miał mniej pracy w obronie niż jego koledzy z defensywy. Posłał trzy kluczowe podania, a jego zagranie do Salaha, choć mało kluczowe w całej akcji pozwoliło objąć prowadzenie.

Naby Keïta Ocena redakcjiOcena czytelników

6,56

To był prawdziwy rollercoaster dla Keïty. Zaczął imponująco, od fenomenalnego uderzenia w samo okienko bramki Oblaka, ale to on był winowajcą straty obu bramek przez brak zdecydowania i słaby nacisk na rywali. Zmieniony przez Kloppa już po pierwszej połowie.

Jordan HendersonOcena redakcjiOcena czytelników

66

Pierwsza połowa była zupełnie do zapomnienia. Kapitan i jego pozostali koledzy z drugiej linii przegrali batalię o środek boiska w pierwszych 45. minutach. Po przerwie i po wejściu Fabinho na boisko oraz gra w przewadze była głównym czynnikiem poprawy gry.

James MilnerOcena redakcjiOcena czytelników

5,56

Doświadczony Anglik nie wytrzymywał tempa spotkania w trakcie pierwszych trzech kwadransów. Popełnił dużo błędnych decyzji przy rozegraniu. Klopp podjął słuszną decyzją o zdjęciu Milnera z boiska w 63. minucie.

Mohamed SalahOcena redakcjiOcena czytelników

88

Został pierwszym graczem w historii Liverpoolu, który zdobył gola w dziewięciu kolejnych meczach. Egipcjanin szybko wyprowadził the Reds na prowadzenie dzięki błyskotliwemu zejściu do środka, który otworzył mu przestrzeń do strzału zza pola karnego. W 78. minucie przypieczętował zwycięstwo Liverpoolu, pewnie wykorzystując jedenastkę.

Roberto FirminoOcena redakcjiOcena czytelników

6,56,5

Brazylijczyk rzadko angażował się w atakowanie i kreowanie sytuacji podbramkowych. W rzeczywistości więcej bronił niż atakował.

Sadio ManéOcena redakcjiOcena czytelników

66

W praktyce Senegalczyka na boisku nigdzie nie było widać. Rzadko zaangażowany w akcje na połowie przeciwnika. Zszedł w 62. minucie, a jego występ - do zapomnienia.

Rezerwowi

FabinhoOcena redakcjiOcena czytelników

76,5

Znacznie ożywił i poprawił grę w środku pola the Reds, kiedy tylko pojawił się na murawie.  Jego wprowadzenie w przerwie nieco ustabilizowało środek pola i przyczynił się do tego, że defensywa była bardziej zwarta.

Diogo JotaOcena redakcjiOcena czytelników

66

Portugalczyk nie miał zbyt wiele czasu, aby wywrzeć większy wpływ w mecz, ale to wywalczył rzut karny dla Liverpoolu, gdy został sfaulowany przez Mario Hermoso.

Alex Oxlade-ChamberlainOcena redakcjiOcena czytelników

76

To było najlepsze wejście z ławki rezerwowych Oxa od dawien dawna. Ba! To najlepszy występ Anglika od kilku miesięcy. Oddał groźny strzał na bramkę i jedynie genialny Oblak między słupkami powstrzymał Oxlade'a-Chamberlaina od świętowania zdobyczy bramkowej.

Joe GomezOcena redakcjiOcena czytelników

brak ocenybrak oceny

Wszedł w 85. minucie meczu za Alexandra-Arnolda, aby zacieśnić szyki w obronie.

Neco WilliamsOcena redakcjiOcena czytelników

Pojawił się na boisku na ostatnie minuty, wchodząc za Mohameda Salaha.

Jürgen KloppOcena redakcjiOcena czytelników

77

Miał związane ręce przy wyborze pomocników do wyjściowej jedenastki spowodowane m.in. kontuzjami Curtisa Jonesa i Thiago, ale decyzja o pominięciu od 1. minuty Fabinho była wątpliwa. Naby Keïta często miał problemy z intensywnością gry, na szczęście Niemiec szybko zareagował i uznał za stosowne zmienić Gwinejczyka w przerwie. Potem ponownie podjął słuszną decyzję, wprowadzając z ławki Diogo Jotę oraz Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina.

Grafiki oraz statystyki wykorzystano z portalu SofaScore.com.