05.05.2024
17:30

Osób online 1006

Mané zdobywcą Pucharu Narodów Afryki

Senegal z Sadio Mané, po serii rzutów karnych okazał się lepszy od Egiptu Mohameda Salaha i zwyciężył w tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki odbywającego się w Kamerunie.

Podopieczni Alliou Cissé już w siódmej minucie spotkania mogli otworzyć wynik meczu, jednak jedenastki po faulu na Saliou Cissie nie wykorzystał Mané.

Skrzydłowy Liverpoolu zrehabilitował się w serii rzutów karnych, która miała wyłonić zwycięzcę po bezbramkowych 120 minutach. Wówczas Mané się nie pomylił, wykorzystując ostatnią jedenastkę i pieczętując zwycięstwo Senegalu 4:2.

Tym samym Lwy Terangi po raz pierwszy w historii zostały mistrzem Czarnego Lądu.

Komentarze (12)

ynwa19 06.02.2022 23:05 #
Jeszcze raz gratulacje Sadio i Senegal😁
Głowa do góry Mo-wygrasz tytuły u nas🔴
AirCanada 06.02.2022 23:07 #
Trzeba dać chłopakom z Lisami odpocząć! Z Burnley z ławki ewentualnie.
RedKoks 06.02.2022 23:08 #
Szkoda, że nie Egipt. Salah zajechany i podłamany :/
Adix_2116 06.02.2022 23:10 #
Brawa dla Sadio, super mieć zwycięzce w drużynie. Szkoda Salaha, ale tak to juz jest. Dwóch wygrać pucharu nie może. Srebro to zawsze coś, tymbardziej biorąc pod uwagę kadre Egiptu. Dobrze, że ten puchar juz się skończył. Teraz niech chłopcy wracają, odczopną sobie i będą w pełni gotowi na kolejne odcinki tego lutowo-marcowego maratonu. W końcu gramu co trzy dni 11 spotkań. Pierwsze już za nami. Będzie trudno, ale mam nadzieję, że powrocie Salaha i Mane nasza gra i wyniki będą wyglądały jeszcze lepiej.
Radbug 06.02.2022 23:38 #
Ile Salah zagrał dogrywek? 4?

Ja dziś byłem za Mane. Egipt już się nawygrywał. Niech sobie Senegal wygra pierwszy raz trofeum.
MG75 06.02.2022 23:43 #
4 dogrywki i chyba po 3 rzuty karne. Musi chłop odpocząć, również mentalnie po tej porażce.
MG75 06.02.2022 23:41 #
Mane, poza pucharem za wygranie PNA, został też najlepszym piłkarzem imprezy.
Wręczenie pucharu w bodajże najgłupszy sposób z możliwych, dobrze że nie pojechali do jakiegoś biura poza stadion, żeby wręczyć puchar.
Szkoda Mo, widać, że zmieliła go ta porażka, ale taki jest sport, dla Egiptu mimo wszystko srebro to sukces.
Radbug 07.02.2022 13:29 #
Wyłączyłem tuż po końcowym gwizdku. Jak to wyglądało?
ynwa04 06.02.2022 23:43 #
Piękne zwieńczenie całego dobra, jakie Sadio czyni dla swojego kraju. Zostanie na zawsze zapamiętany w swojej ojczyźnie za strzelanie karnego, dającego Senegalowi pierwsze trofeum za wygranie PNA.
Z kolei Mo musi szybko otrząsnąć się po porażce. Wyglądał na bardzo załamanego i trudno mu się dziwić, bo już drugi raz przegrał finał PNA. Razem z bramkarzem ciągnął Egipt w tym turnieju, niestety ostatniego i najważniejszego kroku nie udało się wykonać.