PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1682

Klopp gratuluje LFC Women


Drużyna LFC Women przypieczętowała tytuł zwycięzcy Women’s Championship w niedzielne popołudnie wygraną 4-2 z Bristol City.

Jürgen Klopp pogratulował “wspaniałej” drużynie kobiet oraz trenerowi, Mattowi Beardowi.

Zdobycie tytułu oznacza powrót kobiet The Reds do FA Women’s Super League, najwyższej klasy rozgrywek angielskiej piłki nożnej kobiet. Zespół Matta Bearda grał w Championship od spadku w 2020 roku, kiedy sezon został przedwcześnie zakończony przez wybuch pandemii.

- Gratuluję! Wczoraj wysłałem wiadomość z gratulacjami, byłem bardzo szczęśliwy i śledziłem ich wyniki przez cały sezon. Wiedziałem kiedy grały i z kim grały - mówił Klopp.

- W zeszłym tygodniu było już wiadomo, że w przypadku remisu z Bristol City i tak by awansowały, a one wygrały mecz. Bardzo cieszę się sukcesem dziewczyn i Matta, to bardzo ważne wydarzenie.

- W ciągu ostatnich kilku lat Liverpool nie słynął z wybitnego radzenia sobie z piłką nożną kobiet. Dziewczyny spadły do Championship nie bez powodu, ale teraz wracają i muszą wykorzystać okazję. 

- Poznałem dziewczyny podczas różnych sytuacji w ostatnich dwóch czy trzech miesiącach. Meikayla [Moore] zrobiła świetne rzeczy dla LGBT, co jest wspaniałą inicjatywą. To cudowna drużyna, która ma świetnego trenera. Bardzo się cieszę z ich awansu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Hołd Billy’ego Hogana dla Diogo Joty (0)
09.07.2025 21:57, Klika1892, liverpoolfc.com
Hogan i Gakpo z kwiatami oddają cześć Diogo (0)
09.07.2025 21:32, AirCanada, liverpoolfc.com
Henderson kolejny raz zmienia klub (4)
09.07.2025 18:00, Olastank, liverpool.com
Daty i godziny meczów w sierpniu (0)
09.07.2025 17:59, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool rozegra mecz z Preston (2)
09.07.2025 14:38, AirCanada, thisisanfield.com
Bayern walczy o Díaza (5)
09.07.2025 13:14, Maja, thisisanfield.com