05.05.2024
17:30

Osób online 952

Van Dijk ćwierćfinalistą Mistrzostw Świata

Virgil van Dijk jest pierwszym zawodnikiem Liverpoolu, który na MŚ w Katarze zapewnił sobie udział w 1/4 finału.

Holendrzy pokonali dziś 3:1 Stany Zjednoczone. Stoper the Reds, pełniący funkcję kapitana Oranje przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze z Beneluksu wyszli na prowadzenie w 10. minucie po bramce Depaya. Pod koniec pierwszej połowy kolejnego gola dla Holendrów dołożył Blind.

Jankesów stać było na kontaktowe trafienie w 76. minucie, dokonane w ekwilibrystycznym stylu przez Hajiego Wrighta.

Kropkę nad 'i' przy awansie Oranje postawił Dumfries, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Blinda z lewego skrzydła.

W ćwierćfinale Holandia zagra ze zwycięzcą meczu Argentyna - Australia.