05.05.2024
17:30

Osób online 968

Gol Hendo i awans Anglii do ćwierćfinału

Jordan Henderson wystąpił od pierwszych minut w dzisiejszym starciu Anglii z Senegalem w 1/8 Mistrzostw Świata. Synowie Albionu wygrali 3:0, a zawodnik Liverpoolu otworzył wynik rywalizacji.

Hendo w 38. minucie wykorzystał doskonałe zagranie Bellinghama i strzałem z 11 metrów pokonał Mendy'ego.

Pod koniec pierwszej połowy Anglicy podwyższyli prowadzenie. Szybką akcję Trzech Lwów zapoczątkował Bellingham, który 'uruchomił' Fodena. Zawodnik Manchesteru City po chwili dobrym podaniem obsłużył Kane'a, a ten trafił do siatki.

W 57. minucie trzeci cios rywalom zadał Saka. Henderson przebywał na placu gry do 82 minuty. Zastąpił go Kalvin Phillips.

Trent Alexander-Arnold całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W ćwierćfinale turnieju Anglicy zmierzą się z Francją, która pokonała 3:1 Polskę.