05.05.2024
17:30

Osób online 930

Liverpool ogrywa AC Milan

Liverpool pokonał w dzisiejszym sparingu na Al-Maktoum Stadium w Dubaju ekipę mistrza Włoch - AC Milan 4:1. Czerwoni prowadzili po pierwszej połowie różnicą jednego gola.

W 5. minucie wynik otworzył Mo Salah. Do wyrównania doprowadził w 29. minucie co prawda  Saelemaekers, jednak tuż przed przerwą gola dla ekipy Kloppa zdobył świetnie dysponowany dziś Thiago, popisując się soczystym uderzeniem z 17 metrów.

W 82. minucie akcja dwóch rezerwowych Liverpoolu. Bobby Clarke popisał się kapitalnym podaniem do Darwina Núñeza, który zaprezentował równie dobre wykończenie akcji.

Núñezowi było jednak mało. Napastnik Liverpoolu po akcji z młodziutkim Doakiem strzelił praktycznie do pustej bramki w 89. minucie dzisiejszego pojedynku.

Urugwajczyk świetnie okrasił swój powrót do gry po mundialu.

W serii rzutów karnych, które są organizowane w każdym meczu turnieju, niezależnie od końcowego rezultatu, lepsi byli Włosi, którzy wygrali 4:3.

Składy:

Liverpool: Kelleher (59' Adrián) - Milner (59' Frauendorf), Matip (66' Phillips), Gomez (83' Quansah), Robertson (59' Tsimikas) - Elliott (78' Clark), Bajcetić (78' Corness), Thiago (59' Keïta) - Salah (83' Doak), Firmino (59' Núñez), Oxlade-Chamberlain (59' Carvalho)

Milan: Mirante - Saelemaekers (73' Bakayoko), Thiaw, Gabbia (73' Simic), Kalulu - Tonali (46' Bennacer), Pobega (73' Bozzolan) - Krunić (46' Vranckx), Adli, Rebić (56' El Hilali) - Lazetić (89' Bakoune)