05.05.2024
17:30

Osób online 1117

Pięć tematów po meczu z Milanem

Liverpool wygrał z AC Milanem 4-1 w meczu Dubai Super Cup. Dwóch młodych zawodników zaliczyło asystę przy golach Darwina Núñeza.

Skład na następne mecze

Jürgen Klopp chciał, żeby każdy zawodnik mógł się wykazać podczas meczów w Dubaju, ale skład na dwa spotkania był prawie identyczny.

W starciu z AC Milanem Alex Oxlade-Chamberlain zastąpił Fábio Carvalho. Na środku obrony zagrali Joël Matip i Joe Gomez, a na środku pomocy zagrali Stefan Bajcetić, Thiago Alcântara i Harvey Elliott. Być może podobny skład zobaczymy w przyszłym tygodniu, kiedy The Reds wrócą do rywalizacji.

Núñez w dobrej formie strzeleckiej

Być może nie miał świetnego doświadczenia na Mistrzostwach Świata, ale będąc z powrotem w koszulce Liverpoolu, nie ma problemu z trafieniem do siatki. Núñez strzelił dwa wspaniałe gole po wejściu na boisko z ławki.

Urugwajczyk był w świetnej formie przed wyjazdem do Kataru, więc miło widzieć, że szybki powrót do domu z Mistrzostw nie wpłynął na niego negatywnie.

Diogo Jota nadal walczy z kontuzją, podobnie jak Luis Díaz, więc dobra forma Núñeza będzie dla Liverpoolu kluczowa podczas następnych kilku miesięcy.

Dobry występ młodych zawodników

Wielu młodych zawodników wykorzystało dobrze swoje szanse podczas obozu treningowego. Bajcetić znalazł się w wyjściowym składzie na oba mecze raczej z przymusu, ale Klopp mógł przecież postawić na Naby’ego Keitę, jeśli nie miałby zaufania do Hiszpana. Być może będzie on grał ważną rolę podczas reszty sezonu.

Ben Doak i Bobby Clark zaliczyli asystę przy golach Núñeza. Doak był również bliski strzelenia bramki.

Powrót do intensywności

Był to mecz towarzyski i żadna z drużyn nie zagrała na pełnych obrotach, ale miło było zobaczyć Liverpool chętny do walki. Z Lyonem mecz rozpoczął się dobrze, potem jednak nie było już tak kolorowo, Milan z kolei nie zdołał nadążyć za tempem The Reds.

Oczywiście w meczu z City trzeba będzie wejść na wyższy poziom. Miejmy nadzieję, że przerwa w połowie sezonu jest tym, czego potrzebował zespół. Starcie z City może nam pokazać, jak będzie wyglądała reszta sezonu dla Liverpoolu.

Czas na resztę sezonu

Być może na Anfield będzie więcej zmian, biorąc pod uwagę dyskusję na temat sprzedaży klubu i plotki o styczniowych transferach.

Jednak wynik następnych kilka meczów Premier League zależy tylko i wyłącznie od zawodników i sztabu szkoleniowego.

Ten mini turniej wraz z wycieczką poza Merseyside miał być sposobem na oczyszczenie umysłu i pracę nad fizyczną formą zespołu.

The Reds nie byli w najlepszej formie na początku sezonu, więc przerwa może pomóc im wyjść z dołka i znowu grać na najwyższym poziomie.