player
MCI
Manchester City
Premier League
01.04.2023
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 512

Gakpo o adaptacji w Liverpoolu


Cody Gakpo opowiedział o głodzie pokazania "prawdziwego Liverpoolu", który panuje wśród piłkarzy The Reds. Zespół wraca do gry jutro, gdy na The Amex zmierzy się z Brighton w Pucharze Anglii.

O tym jak zaadoptował się w Liverpoolu...

Jeśli chodzi o futbol to jest to nowe środowisko na boisku, nowi piłkarze i nowy zespół. Mogę powiedzieć, że to naprawdę świetna grupa. Codziennie chce z nimi pracować, ciężko trenować i grać. Staram się zaadoptować tak szybko jak to możliwe i chcę pokazać moją najlepszą wersję. 

Poza boiskiem muszę przyznać, że nie byłem jeszcze zbyt wiele razy na mieście. Większość czasu spędziłem w hotelu, ale w tym tygodniu się przeprowadzam. Nie mogę się już tego doczekać.

O największych różnicach pomiędzy Liverpoolem, a PSV Eindhoven...

Wszystko jest nowe. Nawet małe detale są wykonywane inaczej niż w Holandii. PSV to duży klub, ale Liverpool jest wielki. Wszystko jest większe niż to do czego byłem przyzwyczajony, więc samo to jest już zmianą.

O relacjach z nowymi kolegami...

To naprawdę dobra grupa. Wszyscy bardzo mi pomagają i starają się, żebym poczuł się jak w domu. Spotykam się czasami z Curtisem i innymi jak na przykład Ibou. Każdy jest miły i mi pomaga, co jest świetne.

O roli napastnika w Liverpoolu...

Jestem przyzwyczajony do czegoś innego. Przez ostatnie trzy lata grałem prawie zawsze na lewej stronie. Mogę jednak to poprawić i pokazać tam moją jakość. To świetna pozycja i granie tam sprawia, że jestem bardziej kompletny jako techniczny zawodnik. 

O tym jak ważny jest Puchar Anglii...

Każdy jest zdeterminowany, aby wygrać następny mecz i przejść do następnej rundy, a na koniec wygrać puchar. Musimy być gotowi, aby dać to co najlepsze.

O emocjach związanych z byciem kapitanem, gdy PSV zdobyło rok temu Puchar Holandii...

To było wspaniałe doświadczenie. W Holandii mamy nieco inną sytuację, ponieważ Ajax był najlepszy w ostatnich latach. To był ten jeden moment, gdy mogliśmy wygrać i zabrać im ten puchar. Ciężko pracowaliśmy jako zespół i był to niesamowity moment. Mam nadzieję, że tutaj także możemy coś takiego osiągnąć.

O teście jakim będzie spotkanie z Brighton...

To także ważne. Wszyscy wiedzą co wydarzyło się ostatnim razem, gdy z nimi graliśmy. Musimy pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy i tym razem wygrać. To jest to, co każdy chce zrobić. Grają dobrą piłkę, ale myślę, że jeśli my zagramy nasz futbol to będziemy lepszym zespołem.

Komentarze (2)

FanLFC25 28.01.2023 12:12 #
"Każdy jest zdeterminowany, aby wygrać następny mecz i przejść do następnej rundy, a na koniec wygrać puchar. Musimy być gotowi, aby dać to co najlepsze."

Strach pomyśleć jakby grali będąc niezdeterminowanymi
GhostRider 28.01.2023 12:28 #
Zrobiłeś mi dzień tym komentarzem :'D!

Pozostałe aktualności

Ostatnie pięć spotkań przeciwko City  (0)
30.03.2023 13:44, Ad9am_, liverpoolfc.com
Lewtas przed ćwierćfinałem International Cup  (0)
30.03.2023 13:20, Loku64, Liverpoolfc.com
Simon Hooper arbitrem meczu z City  (0)
29.03.2023 14:17, BarryAllen, premierleague.com
Rodri i Robertson po meczu Szkocja - Hiszpania  (1)
29.03.2023 13:53, Mdk66, thisisanfield.com
Van Dijk: To całkowicie normalne  (1)
29.03.2023 11:23, BarryAllen, Anfield Watch
Sytuacja kontuzjowanych zawodników  (4)
29.03.2023 10:48, BarryAllen, goal.com