27.04.2024
13:30

Osób online 999

Van Dijk może wrócić do gry na Newcastle

Wygląda na to, że Virgil van Dijk jest na dobrej drodze, by wrócić do składu Liverpoolu przy okazji sobotniego meczu z Newcastle United.

Holenderski obrońca po raz ostatni wystąpił w Premier League 2 stycznia przeciwko Brentford, kiedy został zmieniony w przerwie przez Jürgena Kloppa. Kilka dni później okazało się, że Van Dijk zmaga się z urazem mięśnia dwugłowego uda, który wykluczy go z gry na kilka tygodni.

Van Dijk od kilku dni trenuje z pełnym obciążeniem, czego efektem było nawet pojawienie się reprezentanta Oranje na ławce rezerwowych przy okazji derbów Merseyside na Anfield.

31-latek wziął udział w całej czwartkowej sesji treningowej, co może sugerować, iż stoper znajdzie miejsce w składzie w sobotnim, niezwykle ważnym starciu z Newcastle na St James’ Park.

Na pełnych obrotach trenowali także Roberto Firmino i Diogo Jota, co znacznie zwiększy pole manewru Kloppa czy wyborze składu na pojedynek ze Srokami.

Z zespołem ponownie jest również Ben Doak, które ostatnie 3 tygodnie był poza grą.

Komentarze (6)

Redzik90 17.02.2023 00:06 #
Mam nadzieję, że podczas przerwy w końcu odrosły mu jaja, bo na Matipa nie da się patrzeć chyba jeszcze bardziej niż Gomeza.
użytkownik zablokowany 17.02.2023 05:43 #