05.05.2024
17:30

Osób online 1232

Liverpool odpada z młodzieżowej Ligi Mistrzów

Drużyna U-19 została wyeliminowana z młodzieżowej Ligi Mistrzów we wtorkowe popołudnie, przegrywając na wyjeździe ze Sportingiem 1:0.

Młodzi Czerwoni zostali wyeliminowani w ćwierćfinale po zwycięskiej bramce Rodrigo Ribeiro.

Ribeiro strzelił jedynego gola w dwumeczu w 65. minucie - ku niezadowoleniu drużyny Barry'ego Lewtasa która uważała, że gospodarze dopuścili się faulu w fazie budowania akcji bramkowej, która dała awans Portugalczykom.

Goście od początku spotkania musieli zmierzyć się z problemami po tym, jak Ben Doak opuścił boisko w 8. minucie meczu z powodu urazu głowy. Mimo to dawali sobie nieźle radę, zagrażając bramce gospodarzy za sprawą Luci Stephensona oraz Jamesa McConella w trakcie pierwszych 30. minut.

Sporting zakończył pierwszą połowę mocnym akcentem. Afonso Moreira strzelił tuż nad słupkiem, a wcześniej Harvey Davis musiał kilkukrotnie wykazać się w bramcę.

Początek drugiej połowy obfitował bardziej w napięcie, a nie w dogodne sytuacje.

Melkamu Frauendorf sprawdził bramkarza Diego Callaie strzelając z ostrego kąta. Dobry moment Liverpoolu trwał, strzał McConnell'a z dystansu został obroniony przez Callaie, który nie dopuścił także do dobitki strzału Ranela Younga.

Wynik otworzył się za sprawą Sportingu lekko ponad godzinę od rozpoczęcia spotkania, choć cała sprawa nie była wolna od kontrowersji.

Ribeiro przejął piłkę, a następnie mocno wykończył akcję i pokonał Daviesa, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie, mimo głośnych protestów gości, którzy twierdzili, że Lee Jonas był nieprzepisowo blokowany i nie miał szans interweniować.

Drużyna Lewtasa starała się jednak zrobić wszystko, aby odwrócić losy meczu i walczyła do końca, jednak to nie wystarczyło.

Podkręcony strzał Stephensona zza pola karnego był niezwykle niecelny, a Keyrol Figueroa nie strzelił gola po tym, jak został zatrzymany przez Joao Muniza.

Liverpool U-19: Davies, Davidson, Miles, Jonas, Scanlon, Stephenson, Frauendorf, Corness, Doak (Young, 8 (Figueroa, 73)), McConnell, Clark.