LIV
Liverpool
Champions League
17.09.2025
21:00
ATM
Atlético Madryt
 
Osób online 723

Shaqiri: Wierzę w Kloppa


Xherdan Shaqiri w jednym z wywiadów wypowiedział się na temat niemieckiego menadżera the Reds. Były skrzydłowy Liverpoolu przyznał, że wierzy w to, że Klopp jest w stanie wykonać taką pracę, która zaowocuje powrót na szczyt. Jednocześnie stwierdził, że ten sezon według niego jest przejściowy.

Szwajcarski zawodnik opuścił klub z Anfield w sierpniu 2021 roku. Za kwotę około 9,5 miliona funtów przeszedł do Olympique Lyon. Jego przygoda z francuskim klubem nie potrwała zbyt długo, a sam zawodnik kontynuuję karierę w MLS.

Shaqiri z Liverpoolem zdobył mistrzostwo Anglii oraz wygrał Ligę Mistrzów.

W wywiadzie dla Guardian opowiedział o swoim trzyletnim pobycie w klubie oraz stwierdził, że Jürgen Klopp rozwiąże aktualne problemy klubu.

- Wierzę w Jürgena. Mam nadzieje, że zostanie w klubie tak długo jak to możliwe – powiedział Shaqiri.

- To wielki człowiek.

- Myślę, że zbliżające się okienko transferowe będzie bardzo pracowite.

- Awans do Ligi Mistrzów w kwestii przyszłych transferów będzie bardzo ważny.

Kwalifikacja do przyszłorocznych, najważniejszych europejskich pucharów jest prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem Kloppa w roli szkoleniowca the Reds.

Trzydziestojednoletni zawodnik dołączył do klubu z miasta Beatelsów w 2018 roku ze Stoke za kwotę 13,5 miliona funtów. Zaraz po transferze stwierdził, że jego celem jest zdobywanie trofeów.

Osiągnął to wygrywając Ligę Mistrzów w swoim pierwszy sezonie, oraz w fenomenalny sposób zostając mistrzem Anglii, w którym Liverpool wygrał pierwsze 26 z 27 meczów ligowych w sezonie 2019/2020.

Skrzydłowy Chicago Fire nigdy nie przebił się jednak do podstawowej jedenastki, jednakże z wielkim sentymentem wspomina swój okres jako gracz the Reds.

- Zawsze będę patrzył wstecz z dużą dozą dumą. Uważam, że to co osiągnęliśmy jest czymś niesamowitym – przyznał były zawodnik Liverpoolu.

- Myślę, że to co zrobiliśmy w rewanżu z Barcelona zawsze zostanie w pamięci.

Shaqiri opuścił klub z Anfield życząc każdemu wszystkiego dobrego i powodzenia w dalszej karierze. Szwajcar do tej pory zdobył siedem bramek oraz zanotował sześć asyst w 31 występach w MLS.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Kerkez ma wsparcie Robertsona w Liverpoolu (0)
15.09.2025 10:50, MaksKon, Liverpool Echo
Wnioski po meczu z Burnley (0)
15.09.2025 08:15, Bartolino, The Athletic
Statystyki (2)
14.09.2025 23:22, AirCanada, Sky Sports
Parker po meczu z Liverpoolem (11)
14.09.2025 22:50, FroncQ, burnleyfootballclub.com
Kontuzje w Atlético przed meczem z LM (2)
14.09.2025 21:56, Olastank, Liverpool Echo
Salah: Nie poddajemy się (0)
14.09.2025 21:29, Klika1892, liverpoolfc.com
Slot o meczu z Burnley, zmianach i Isaku (1)
14.09.2025 20:57, Armani87, liverpoolfc.com
Skrót meczu (1)
14.09.2025 19:35, AirCanada, własne