Osób online 1104

Garść ciekawostek przed starciem z Leicester

Przed poniedziałkowym wyjazdowym meczem Liverpoolu z Leicester City, zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi faktami, związanymi z najbliższą potyczką obydwu zespołów.

Liverpool wygrał 14 z ostatnich 21 spotkań ligowych z Leicester, natomiast Lisy wygrały cztery razy - trzy razy spotkania między zespołami kończyły się remisem.

Ostatni mecz między zespołami miał miejsce na Anfield w przedostatni dzień 2022 roku. The Reds wygrali 2:1, dzięki dwóm bramkom samobójczym Wouta Faesa, choć przegrywali już w czwartej minucie po golu Kiernana Dewsbury'ego.

Tylko trzy spośród 105 potyczek ligowych między klubami zakończyły się bezbramkowym remisem. Dwa razy zdarzyło się to w Leicester - w 1998 i 2004 roku.

Jeśli Liverpool strzeli gola w nadchodzącym meczu, będzie to oznaczało, że The Reds pod wodzą Jürgena Kloppa strzelili 400 goli na wyjeździe we wszystkich rozgrywkach.

Mohamedowi Salahowi brakuje jednego gola do zanotowania 20 bramek w pięciu z sześciu ostatnich sezonów Premier League. W sezonie, w którym nie osiągnął bariery 20 goli, zaliczył 19 trafień.

Od września 2013 roku drużynie Liverpoolu nie zdarzyło się wygrać trzech meczów ligowych z rzędu po 1:0. Gdy ostatnim razem The Reds udała się ta sztuka, zwycięską bramkę w każdym spotkaniu strzelał Daniel Sturridge (w meczach ze Stoke City, Aston Villą i Manchesterem United).

Jedynym zawodnikiem Liverpoolu, który strzelił hat-tricka w Leicester, jest Robbie Fowler - dokonał tej sztuki we wrześniu 2001 roku, w meczu wygranym 4:1 na Filbert Street.

Zespół Kloppa już wygrał mecz na King Power Stadium w trakcie tego sezonu. Był to mecz o Tarczę Wspólnoty wygrany z Manchesterem City 3:1, dzięki bramkom Trenta Alexandra-Arnolda, Mo Salaha i Darwina Núñeza.

Diogo Jota zdobył cztery gole w ciągu 314 minut, jakie rozegrał przeciwko Leicester w lidze i pucharach.

Alisson Becker to jedyny zawodnik Liverpoolu, który do tej pory zaliczył komplet minut w tym sezonie ligowym.

Harvey Barnes jest w tym sezonie najlepszym strzelcem w ekipie Leicester. Ma na swoim koncie 12 goli i strzelał je tylko w Premier League. Drugi pod tym względem jest James Maddison, który również wszystkie swoje 10 bramek zdobył w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Bramkarz Danny Ward zaliczył trzy występy dla The Reds, zanim dołączył do Lisów latem 2018 roku.