LIV
Liverpool
Premier League
19.10.2025
17:30
MUN
Manchester United
 
Osób online 605

Analiza Karlsruher SC


Zespół Jürgena Kloppa zmierzy się z drużyną 2. Bundesligi na stadionie BBBank Wildpark, w meczu rozpoczynającym się 19.07.

Tutaj bliżej przyjrzymy się przeciwnikowi...

Karlsruher zakończył ubiegły sezon na siódmym miejscu w drugiej lidze niemieckiej, pod wodzą 40-letniego Christiana Eichnera. Sam także grał wcześniej w tym klubie, a to jest jego pierwsza rola menedżerska.

Fabian Schleusener zdobył najwięcej goli - 16 - we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2022-23, chociaż pomocnik Marvin Wanitzek osiągnął dwucyfrową liczbę goli i asyst, więc to może być zawodnik, na którego warto zwrócić uwagę.

Klub ostatnio grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2008-09, zaś w 1909 roku zdobył tytuł mistrza, a w 1955 i 1956 wygrał Puchar Niemiec (DFB-Pokal).

Najlepszy sezon Karlsruher w nowoczesnych czasach miał miejsce w 1996-97. Wygrali Puchar UEFA Intertoto, co dało im prawo do udziału w Pucharze UEFA, w którym wyeliminowali AS Romę, a sami odpadli w trzeciej rundzie.

W tamtym sezonie KSC zajął również szóste miejsce w Bundeslidze, co było ich wspólnie najlepszym wynikiem w tej erze niemieckiej ligi.

Ich najlepszym strzelcem w sezonie 1996-97 był zawodnik, który jest wspólnym mianownikiem Karlsruher i Liverpoolu. Napastnik Sean Dundee zdobył 24 gole we wszystkich rozgrywkach dla Karlsruher w tamtym sezonie, a następnie przeniósł się do Liverpoolu na koniec kolejnego.

Inni znani zawodnicy z przeszłości klubu to Slaven Bilić, Oliver Kahn i obecny pomocnik Interu Mediolan Hakan Çalhanoğlu. Trener Joachim Löw, zdobywca Pucharu Świata, także wcześniej grał i prowadził Karlsruher.

Podczas gdy Liverpool nigdy wcześniej nie spotkał się z Karlsruher, Klopp uczynił to jako zawodnik i trener. Jego ostatnie spotkanie ligowe z nimi miało miejsce w 2009 roku, kiedy to przyszły pomocnik Liverpoolu, Nuri Şahin, zdobył gola i asystę w zwycięstwie 4:0 Borussii Dortmund.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rooney o formie Salaha (1)
07.10.2025 07:54, BarryAllen, BBC
Jan Molby: Klopp nie zwróciłby na mnie uwagi (0)
07.10.2025 05:39, GingerElf, The Daily Telegraph
Quansah o odejściu z Liverpoolu (0)
06.10.2025 18:12, Wiktoria18, thisisanfield.com
Keïta: Znów cieszę się futbolem (0)
06.10.2025 09:06, AirCanada, liverpool.com
Sturridge: Drużynie brakuje Lucho (0)
06.10.2025 08:50, AirCanada, Sky Sports