player
CRY
Crystal Palace
Premier League
09.12.2023
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 986

Van Dijk chwali Jarella Quansaha


W zeszłą sobotę Jarell Quansah zaliczył swój pierwszy występ w wyjściowej jedenastce The Reds w meczu o stawkę, a Liverpool zdołał odwrócić losy spotkania i wygrał na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 3:1.

Van Dijk, który nie mógł zagrać w tym meczu z powodu zawieszenia, oglądał mecz zza lini bocznej i był pod wrażeniem 83-minutowego występu młodego obrońcy.

Kapitan The Reds w programie meczowym przed spotkaniem z West Hamem napisał tak:

- Jednym z dużych plusów naszego zwycięstwa z Wilkami w zeszły weekend był występ Jarella Quansaha na środku obrony. 

- Zawsze miło patrzy się na to, jak młody zawodnik przechodzi przez kolejne szczeble w klubie. Mamy szczęście, że nasza akademia dostarczyła nam już paru takich chłopaków, czy to w postaci Trenta, Curtisa, Stefana i Doaky'ego, czy innych, którzy są blisko pierwszego zespołu.

- Z oczywistych powodów jednak szczególnie przyglądałem się Jarellowi i z czystym sumieniem można powiedzieć, że może być dumny ze swojego występu.

- Nawet jeśli był zdenerwowany, nie dał tego po sobie poznać. Sprawiał wrażenie dużo bardziej doświadczonego niż ma to miejsce w rzeczywistości.

- Teraz ma za sobą ten bardzo ważny krok, pokazał, że potrafi dostosować się do tego poziomu. Następnym wyzwaniem dla Jarella będzie wykorzystanie tego doświadczenia - musi utrzymywać wysokie standardy na treningach i wykorzystywać jak najbardziej nadażające się okazje do gry.

- To, że jest wystarczająco dobry, by wyjść w pierwszym składzie Liverpoolu na mecz Premier League, dużo mówi o jego umiejętnościach. Miejmy zatem nadzieję, że wykorzysta to doświadczenie i będzie tylko coraz lepszy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Crystal Palace - Liverpool: Wieści kadrowe  (0)
08.12.2023 20:38, Agamk05, liverpoolfc.com
Boss: Myślimy tylko o trzech punktach  (0)
08.12.2023 19:04, GiveraTH, liverpoolfc.com
Klopp podkreśla znaczenie Van Dijka  (1)
08.12.2023 14:50, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Jürgen Klopp na temat kontuzji  (5)
08.12.2023 13:45, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Fakty i ciekawostki przed meczem z Orłami  (2)
08.12.2023 12:26, RosolakLFC, liverpoolfc.com