Osób online 1568

Pięć ostatnich meczów z Lisami

W przeddzień meczu z Leicester City w ramach Carabao Cup, przyjrzyjmy się pięciu ostatnim meczom the Reds z Lisami.

Grudzień 2021 – Liverpool 3-3 Leicester (5-4 w karnych) w ramach Carabao Cup

Ostatnia zwycięstwo w Carabao Cup podopieczni Kloppa zgarnęli w 2021 roku w finale pokonując Chelsea Londyn po serii rzutów karnych.

W ćwierćfinale na Anfield przyjechał Leicester. Goście w pierwszym kwadransie wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą bramek strzelonych przez Vardiego. W 19 minucie kontaktową bramkę strzelił Alex Oxlade-Chamberlain, ale za sprawą Jamesa Maddisona podopieczni Brendana Rodgersa wyszli na dwubramkową przewagę i takim wynikiem zakończyło się pierwsze 45 minut spotkania.

Drużyna Kloppa pokazała kolejny raz wole walki, a wprowadzenie na plac gry Diogo Joty, który zdobył drugą bramkę dla Liverpoolu w 68 minucie wskrzesił nadzieję na awans do następnej rundy, a Takumi Minamino zdobył wyrównującą bramkę w 5 minucie doliczonego czasu, która doprowadziła do rzutów karnych.

Caoimhin Kelleher obronił dwa rzuty karne wykonywane przez zawodników Lisów czym bacznie przyczynił się do awansu drużyny do następnej rundy.

Grudzień 2021 – Leicester 1-0 Liverpool w ramach Premier League

Liverpool po zaledwie sześciu dniach musiał uznać wyższość Leicester w lidze na King Power Stadium.

W 15 minucie spotkania Mohamed Salah nie wykorzystał karnego, a Kasper Schmeichel w tym meczu był po prostu nie do pokonania, jego znakomita forma w tym spotkaniu pozwoliła zachować drużynie czyste konto.

W 59 minucie meczu Ademola Lookman wdarł się w pole karne Liverpoolu i zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu, jak się później okazało również i ostatnią.

Luty 2022 – Liverpool 2-0 Leicester w ramach Premier League

W rewanżowym spotkaniu w sezonie 2021/2022 Jota ponownie był niczym nemezis.

Portugalczyk wyprowadził the Reds na prowadzenie w pierwszych 45 minutach spotkania, a dzieła zniszczenia dopełnił w 87 minucie meczu ustalając wynik na 2-0 po asyście Matipa.

Grudzień 2022 – Liverpool 2-1 Leicester w ramach Premier League

Podopieczni Kloppa przegrywali to spotkanie już od 4 minuty, kiedy to Kiernan Dewsbury-Hall zdobył bramkę dla Lisów.

Co ciekawe, to zawodnik Wout Faes zapewnił zwycięstwo the Reds. Obrońca Leciester w niefortunny sposób zdobył dwie samobójcze bramki jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Maj 2023 – Leicester 0-3 Liverpool w ramach Premier League

Liverpool przybył na King Power Stadium w maju z passą sześciu kolejnych zwycięstw w Premier League i ten wynik zwiększył do siedmiu wygranych z rzędu po imponującym występie.

Curtis Jones wykorzystał dośrodkowanie Mo Salaha, czym otworzył wynik spotkania. Jones niemal natychmiast dołożył drugą bramkę dla the Reds, po uderzeniu ze skraju pola karnego.

W drugiej połowie Trent Alexander-Arnold w pięknym stylu zdobył bramkę z rzutu wolnego czym ustalił wynik spotkania, warto zanotować, że wszystkie asysty w tym meczu zaliczył Mohamed Salah.