Osób online 1364

Garść statystyk przed meczem z Union SG

Virgil van Dijk w czwartkowym meczu przeciw Union SG w Lidze Europy może po raz 50. założyć opaskę kapitańską w Liverpoolu. Natomiast, jeśli zobaczymy Mohameda Salaha na boisku, będzie to jego 150. mecz dla the Reds na Anfield. Egipcjanin od kiedy dołączył do klubu w domowych meczach trafił do siatki łącznie 103 razy.

Oto więcej klubowych ciekawostek zaprezentowanych przed drugą kolejką spotkań w grupie E Ligi Europy...

Liverpool i Union SG nie spotkały się jeszcze nigdy w żadnych rozgrywkach, a belgijski klub będzie 136. przeciwnikiem the Reds w europejskich pucharach.

Drużyna Jürgena Kloppa w ostatnich 22 spotkaniach w Europie odniosła 16 zwycięstw, zaliczyła jeden remis i pięć porażek.

Ostatnia porażka Liverpoolu w Lidze Europy na Anfield miała miejsce 11 lat temu – w październiku 2012 roku lepsze okazało się Udinese, które zwyciężyło wówczas 3-2.

Liverpool rozegrał do tej pory 15 spotkań z belgijskimi drużynami - 12 z nich wygrał, dwa zremisował i jedno przegrał. Zdobył przy tym 28 bramek.

The Reds występowali w Lidze Europy trzykrotnie i za każdym razem wygrywali swoją grupę. W każdym przypadku zdobywali dokładnie 10 punktów. Tak było w sezonach 2010/11, 2012/13 i 2015/16.

Darwin Nunez w dziewięciu meczach dla Liverpoolu w europejskich pucharach zdobył pięć bramek. Najszybciej w historii klubu barierę 10 bramek przekroczyli Sadio Mane i Salah, którzy potrzebowali do tego 13 spotkań.

Zwycięstwo Liverpoolu nad LASK w pierwszej kolejce było 50. europejskim tryumfem Kloppa z drużyną the Reds. Żaden menedżer w historii klubu nie może się pochwalić takim osiągnięciem.

Od 1946 roku Liverpool rozegrał 15 meczów w dniu 5 października. Wygrał 14 z nich. Jedyną porażkę zaliczył w 1985 roku w starciu z Queens Park Rangers, przegrywając 1-2.

W tym sezonie the Reds wygrali wszystkie cztery domowe mecze, w których zdobyli 12 bramek.

To w starciu z belgijską drużyną zespół Liverpoolu po raz pierwszy przywdział jednolite czerwone stroje. Było to w wygranym 3-0 meczu z Anderlechtem na Anfield 59 lat temu.

W pierwszej kolejce Union SG zremisowało u siebie z Toulouse, a Mohamed Amoura zdobył wyrównującą bramkę w 69. minucie.

Trener Unionu, Alexander Blessin, urodził się, tak samo jak Klopp, w Stuttgarcie. Obaj menedżerowie zagrali nawet przeciwko sobie jako piłkarze w maju 2000 roku. FSV Mainz 05 Kloppa pokonało Stuttgarter Kicker 2-0. Blessin wszedł z ławki w 80. minucie, a Klopp został zdjęty z boiska siedem minut później.