Osób online 1487

Gakpo widziany na treningu

Cody Gakpo wziął udział w treningu drużyny Liverpoolu przed derbami Merseyside, które odbędą w sobotę.

Holender został zmuszony do opuszczenia boiska w przerwie meczu The Reds, kontrowersyjnie przegranego 2:1 z Tottenhamem w zeszłym miesiącu. Doznał wtedy kontuzji kolana, strzelając bramkę wyrównującą wynik.

Obawiano się, że będzie musiał pauzować przez dłuższy okres, zanim pojawiły się doniesienia sugerujące, że powrót po przerwie reprezentacyjnej jest możliwy.

Gakpo wydaje się być na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel, po tym jak został zauważony na treningu przez kamery Sky Sports w czwartek po południu.

This Is Anfield zauważa, że telewizja miała dostęp tylko do rozgrzewki, co oznacza, że napastnik być może jeszcze nie wrócił do pełnych treningów.

Piłkarze wracający po kontuzji często biorą udział w tej części sesji, zanim przystąpią do pracy indywidualnej zamiast dołączać do swoich kolegów z drużyny.

Niemniej jednak, Gakpo wydaje się być gotowy do udziału w weekendowym meczu z Evertonem.

Jeśli 24-latek okaże się dostępny, będzie to ważne wzmocnienie opcji ataku Jürgena Kloppa, zwłaszcza w obliczu wątpliwości co do stanu zdrowia Darwina Núñeza.

Urugwajczyk również trenował w czwartek, ale niedawno wspomniał o skurczach mięśniowych doznanych podczas reprezentacyjnych obowiązków, co może zaszkodzić jego szansom na grę w pierwszym składzie.

Na szczęście Klopp będzie mógł również powitać kolejnego napastnika w ten weekend - Diogo Jotę.

Portugalczyk wraca po odbyciu jednomeczowej dyskwalifikacji za dwie żółte kartki we wspomnianej porażce z Tottenhamem.

Jota w trakcie przerwy reprezentacyjnej zagrał tylko 28 minut dla Portugalii, co także jest dobrą wiadomością dla Liverpoolu.