Osób online 1097

Chambers z szansą na występ w Lidze Europy

Liverpool będzie musiał sobie poradzić przez jakiś czas bez Andrew Robertsona. Z powodu absencji Szkota swoją okazję powinien wykorzystać młody Luke Chambers.

Klub pokazał w jaki sposób będzie chciał zastąpić Robertsona na lewej stronie obrony w trakcie niedzielnych derbów Merseyside.

Zgodnie z oczekiwaniami, Kostas Tsimikas wyszedł w pierwszej jedenastce na to spotkanie, a podopieczni Kloppa dopisali sobie kolejne trzy punkty po zwycięstwie 2-0 nad Evertonem.

Logiczne jest to, że Grek będzie potrzebował zmiennika, który będzie w stanie go zastąpić gdy zajdzie taka potrzeba, będzie to niezwykle ważne, zważywszy na to, na ilu frontach rywalizuje zespół.

Co ciekawe, wskazówkę do tego, w jaki sposób Klopp będzie chciał rozwiązać ten problem dały wydarzenia w akademii w niedzielne popołudnie.

Calum Scanlon zasiadł na ławce rezerwowych pierwszej drużyny podczas ostatniego meczu ligowego. Kolejnego dnia drużyna U-21 mierzyła się z Benficą i Scanlon ponownie zasiadł na miejscu dla rezerwowych, a to dlatego, że niejaki Luke Chambers rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce na lewej stronie obrony, zbierając przy tym ważne minuty po wyleczeniu kontuzji kostki, której nabawił się podczas niedawnej przerwy międzynarodowej.

Prawdę mówiąc, obrońca nie zachwycił ani nie popełnił żadnego rażącego błędu, było to spokojne popołudnie dla młodego zawodnika w zremisowanym meczu 1-1 z Benficą B.

Jeśli coś w ogóle się wyróżniało, to fizyczność Chambersa. Lewy obrońca ma 185 cm, co wśród reszty zawodników występujących w tym meczu robiło wrażenie. W kontekście jego występu w meczu Ligi Europy ważne może być to, że na boisku spędził 45 minut, tyle samo co Jarell Quensah, który prawdopodobnie wystąpi od pierwszej minuty rywalizacji z Tuluzą.

Ta decyzja sugeruje, że Chambers może stanąć przed dużą szansą na występ przeciwko francuskiemu klubowi. Byłby to jego pierwszy występ w wyjściowej jedenastce w seniorskiej kadrze, a zaledwie drugi w pierwszej drużynie.

Byłby to bardzo ważny moment dla zawodnika, który jest częścią młodzieżowych drużyn od szóstego roku życia, a który nie był wcale pewny występów w tym sezonie, ze względu na zainteresowanie klubu jego wypożyczeniem.

Chambers spędził drugą połowę ubiegłego sezonu, rozwijając się w szkockim zespole Kilmarnock, odrzucił nawet powołanie na Mistrzostwa Świata U-20 z Anglią, aby pomóc klubowi uratować się przed spadkiem.

Ten pokaz dojrzałości, w połączeniu z jakością jego występów sprawił, że kilka klubów chciało wypożyczyć 19-latka w tym sezonie, niestety kontuzją w złym momencie pozbawiła go szansy zaimponowania Jürgenowi Kloppowi w okresie przedsezonowym.

Liverpool zdecydował się nie wypożyczać zawodnika nie tylko ze względu na jego problemy ze zdrowiem. Długie poszukiwania lewego obrońcy, który mógł wzmocnić zespół zakończyły się fiaskiem i prawdopodobnie to zdecydowało, że Chambers nie został wypożyczony.

Co zabawne, jednym z klubów, który interesował się wypożyczeniem młodego zawodnika był Bayer Leverkusem, którego lewonożny obrońca Piero Hincapie był wcześniej obserwowany przez the Reds.

Ostatecznie jednak obaj gracze pozostali w swoich klubach, co sprawiło, że Chambers będzie miał szansę na występ w Lidze Europy.

Ze względu na to, że Robertson będzie wyłączony z gry jeszcze przez jakiś czas, czwartkowy mecz daje realną szansę zawodnikowi na zdobycie stałego miejsca w pierwszej drużynie, na które czekał 13 lat.