Osób online 955

Wieści z wypożyczeń

Owen Beck zaliczył drugą asystę, od kiedy powrócił do Dundee na wypożyczenie, co tylko pokazuje, dlaczego jest tak ceniony zarówno w Szkocji, jak i w swoim macierzystym klubie.

Dundee musiało poczekać na powrót młodego zawodnika, który był ich pierwszym wyborem na pozycję lewego obrońcy. W sytuacji kryzysowej, gdy w Liverpoolu niedostępni byli Andy Robertson oraz Kostas Tsimikas, The Reds potrzebowali wsparcia młodego zawodnika, jednakże po powrocie Robertsona do drużyny Liverpool pozwolił Walijczykowi na powrót do Dundee.

- Wszyscy w klubie byli podekscytowani - powiedział o powrocie Becka na drugie wypożyczenie menadżer Dundee Tony Docherty.

21-latek w pierwszym meczu po powrocie do Dundee zaliczył asystę przy golu na 2:1 przeciwko St Johnstone w niedzielne popołudnie.

Beck miał szansę zdobyć zwycięskiego gola, jednak jego strzał minął dalszy słupek. W 89 minucie podał jednak piłkę do Jordana McGhee, który strzałem głową ustalił wynik spotkania.

Beck ma już na swoim koncie dwie bramki oraz cztery asysty w 24 spotkaniach w barwach Dundee.

Znacznie gorzej wyglądała sytuacja u dwóch utalentowanych zawodników czerwonych - Calvin Ramsay został zmieniony w przerwie meczu, natomiast Billy Koumetio nie pojawił się nawet na boisku.

To była zmiana taktyczna - tak powiedział menadżer Boltonu Ian Evatt. Obecny klub Ramsaya zremisował 1:1 w meczu przeciwko Northampton.

Lancashire Telegraph podaje, że Billy Koumetio zwyczajnie "nie załapał się do składu" na spotkanie, które Blackburn zwyciężyło Stoke 3:1.

Dwóch bramkarzy, którzy uważani są za przyszłość na pozycji bramkarza Liverpoolu, zaliczyli dwa zupełnie różne występy.

Marcelo Pitaluga zaliczył kiepski występ, będąc winien straty dwóch goli w irlandzkim odpowiedniku Tarczy Wspólnoty. Jego St Pat's przegrali 3:1.

Harvey Davies natomiast zaliczył za to pierwszy występ w pierwszej XI od prawie miesiąca w zespole Crewe. Młody bramkarz zachował czyste konto w wygranym meczu 1:0 przeciwko Crawley.

Powrót Daviesa spowodowany był kontuzją bramkarza Toma Bootha odniesiona w połowie meczu z Tranmere Rovers. Młody bramkarz Liverpoolu nie wpuścił także gola w pozostałych 45 minutach tamtego spotkania.

- Można właściwie powiedzieć, że zaliczył dwa czyste konta - powiedział menadżer Crewe Lee Bell.

Inny z wypożyczonych bramkarzy, Vitezslav Jaros, zaliczył debiut w austriackiej Bundeslidze w barwach Surm Graz. Jego drużyna zremisowała 1:1 przeciwko Salzburgowi.