GAL
Galatasaray
Champions League
10.03.2026
18:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 1235

Pochettino: Liverpool jest faworytem


Mauricio Pochettino nie ukrywa, że chciałby wreszcie przełamać złą passę i zdobyć swoje pierwsze trofeum na Wyspach.

Argentyński szkoleniowiec nie wygrał nigdy wcześniej żadnego pucharu, jako menadżer Tottenhamu, a teraz stoi przed fantastyczną okazją, mając przed sobą finał Pucharu Ligi na Wembley, gdzie rywalem jego podopiecznych będzie Liverpool.

Pochettino upiera się, że mimo ubytków kadrowych, the Reds będą zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia w stolicy.

- Kto jest faworytem tego spotkania? Oczywiście, że Liverpool, chociaż Jürgen na pewno powie wam coś innego - śmiał się podczas konferencji prasowej Pochettino.

- Razem z Guardiolą jest najlepszym menadżerem na świecie i wie, jak zdejmować niepotrzebną presję ze swoich piłkarzy. Ma pełną świadomość, że w finale mogą zdarzyć się okoliczności, których kompletnie nie jesteś w stanie przewidzieć. Jeżeli Liverpool nie jest faworytem, my również nim nie jesteśmy, zdecydowanie!

- Klopp trenuje Liverpool od długiego czasu, wygrał z nimi kilka ważnych trofeów. Bez dwóch zdań mają doświadczenie i wiedzą, jak zwyciężać w tego typu rywalizacji. 

- Mecz na Wembley będzie dla mnie niejako powrotem do domu. Dużo graliśmy na tym stadionie, gdy byłem w Tottenhamie. Ponowny występ na tym obiekcie, będzie na pewno wyjątkowym uczuciem. 

- Damy z siebie absolutnie wszystko, postaramy się rywalizować na najwyższym poziomie, by pokonać Liverpool i zdobyć trofeum.

- Wiem, jakie są statystyki [ostatnie, regularne porażki Chelsea w finałach na Wembley - przyp. red.] Każdy finał jest inny. Tak, ludzie zwracają uwagę na tego typu sprawy, ale nas to kompletnie nie obchodzi. Nie myślimy o tym, co wydarzyło się wcześniej i przeszło już do historii.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Slot tłumaczy nieobecność Alissona i Chiesy (0)
09.03.2026 19:45, AirCanada, liverpoolfc.com
Galatasaray - Przegląd rywala (0)
09.03.2026 19:41, GingerElf, liverpoolfc.com
Raport z drużyny rezerw (0)
09.03.2026 19:28, Mdk66, thisisanfield.com
Wywiad z Ozanem Kabakiem (0)
09.03.2026 16:58, Redbeatle, The Athletic
The Reds wylatują do Turcji – zdjęcia (0)
09.03.2026 16:16, Gall1892, liverpoolfc.com
Alisson nie poleciał do Turcji (14)
09.03.2026 14:25, Gall1892, liverpoolfc.com
Trening przed Galatasaray - zdjęcia (0)
09.03.2026 12:50, AirCanada, liverpoolfc.com