FRA
Eintracht Frankfurt
Champions League
22.10.2025
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 506

Chelsea - Liverpool: Wieści kadrowe


Trent, Alisson, Jota, Jones, Alcântara, Bajčetić, Doak i Matip zmagają się z kontuzjami i nie będą do dyspozycji trenera podczas jutrzejszego finału Carabao Cup z Chelsea. W przypadku Núñeza, Salaha i Szoboszlaia decyzja o ich ewentualnym występie zostanie podjęta w późniejszym terminie.

- Mamy szalony terminarz, znowu gramy, co trzy dni. Ważne jest dla nas, aby wykorzystać każdy moment, na sprawdzenie jak się zawodnicy czują, a w szczególności Mo, Dom i Darwin - powiedział Lijnders.

- Przed nami dwie sesje treningowe, po których podejmiemy decyzję, co ze wspomnianą trójką zawodników.

- Pozostali z urazami mają się trochę gorzej. Ali ma uraz mięśnia. Trent i Jota mają problem z kolanem, a Curtis skręcił kostkę. Wszyscy będą niedostępni przez dłuższy czas.

- Curtis prawdopodobnie wróci w okolicach przerwy reprezentacyjnej, a pozostali powinni być gotowa do gry już po spotkaniach międzypaństwowych.

Asystent Kloppa odniósł się również do pytań o ewentualne urazy po środowym spotkaniu przeciwko Luton, a także do kwestii właściwej regeneracji piłkarzy.

- W kwestii problemów zdrowotnych, to na razie nic nie wiem. Wszyscy wczoraj mieli dzień wolny, a dla nas oznacza to, że przyjeżdżają, przechodzą odnowę biologiczną i odpowiednie leczenie, a naszym zadaniem jest ich przygotować na kolejny mecz. 

- Dla zawodników to właściwy tryb powrotu do zdrowia, zwłaszcza kiedy grasz, co trzy dni i musisz występować więcej z powodu urazu innych zawodników.

- Dbają o swoje ciała, robią wszystko, żeby zachować świeżość. Jest to niezwykle istotne, biorąc pod uwagę nasz styl gry. Musisz szanować odpoczynek, jeśli chcesz regularnie grać dobre zawody.

W ekipie Chelsea potwierdzono powrót do zdrowia bramkarza Roberta Sáncheza, który może zjawić się w kadrze na niedzielne spotkanie. W piątek Mauricio Pochettino poinformował również, że Thiago Silva może być do jego dyspozycji.

- Musimy ocenić jeszcze kilku zawodników, czy mogą zagrać w niedzielę.

- Będę wiedzieć w sobotę, czy Thiago Silva jest gotowy do pojawienia się na placu gry.

- Wiem, kto będzie bronił. 99% całego składu mam już w głowie. Nie poinformowałem jeszcze zawodników o tym, kto zagra, bo różne rzeczy mogą się jeszcze do tego czasu wydarzyć. Wolę poczekać z tym do soboty albo nawet do niedzieli.

W Chelsea na pewno nie zagra James, Badiashile, Chukwuemeka, Cucurella oraz Lavia. 

Ostatnie mecze zespołów:

Manchester City 1-1 Chelsea (17 lutego): Petrović, Gusto, Disasi, Colwill, Chilwell, Caicedo, Fernández, Gallagher, Palmer, Sterling, Jackson.

Liverpool 4-1 Luton Town (21 lutego): Kelleher, Bradley, Quansah, Van Dijk, Gomez, Endō, Mac Allister, Gravenberch, Elliott, Díaz, Gakpo.







Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Agent Heitingi odradzał mu odejście (0)
22.10.2025 15:28, Tomasi, thisisanfield.com
Raport z obozu rywala: Eintracht Frankfurt (0)
22.10.2025 15:21, Bartolino, liverpoolfc.com
Blog z podróży do Frankfurtu (0)
22.10.2025 14:25, GingerElf, liverpoolfc.com
Sytuacje kadrowe przed meczem we Frankfurcie (1)
22.10.2025 10:55, MaksKon, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa: Arne Slot (8)
21.10.2025 22:06, Klika1892, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa: Dom Szoboszlai (0)
21.10.2025 21:59, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Toppmöller o zmianach w składzie na Liverpool (1)
21.10.2025 21:47, Maja, thisisanfield.com
Lekka kontuzja Gravenbercha (4)
21.10.2025 21:09, Gall1892, liverpoolfc.com