Osób online 1317

Statystyki przed starciem ze Spartą Praga

O to garść statystyk przed czwartkowym meczem Liverpoolu ze Spartą Praga w Lidze Europy.

Będzie to spotkanie 1/8 finału tych rozgrywek, a mecz odbędzie się o godzinie 18.45.

Przedstawiamy 13 faktów i statystyk przed jutrzejszą potyczką.

Liverpool w tej fazie rozgrywek zameldował się po zajęciu pierwszego miejsca w grupie F, gdzie wygrał cztery mecze i dwa razy musiał uznać wyższość rywali. Wygranie grupy oznaczało dla ekipy The Reds bezpośredni awans do 1/8 finału i uniknięcie rywalizacji we wcześniejszej rundzie.

To już czwarty raz, gdy Liverpool wygrywa swoją grupę w Lidzie Europy. Poprzednio wydarzyło się to także w sezonach 2010/11, 2012/13 i 2015/16.

The Reds walczą o awans do ćwierćfinału europejskich rozgrywek po raz 28 w swojej historii.

Wataru Endō i Harvey Elliott to dwójka zawodników, która wychodziła w podstawowej jedenastce podczas wszystkich grupowych zmagań, a Darwin Núñez i Joe Gomez pojawili się na murawie na przynajmniej minutę w każdym z sześciu spotkań.

27 zawodników reprezentowało do tej pory klub z Anfield w obecnym sezonie Ligi Europy, a tylko Elliott rozegrał maksymalną ilość minut.

Mohamed Salah zdobył 45 bramek w 72 występach w europejskich pucharach dla Liverpoolu. W tym sezonie Ligi Europy przebywał na boisku 182 minuty i zanotował trzy trafienia.

The Reds dwukrotnie mieli okazję mierzyć się z Czeskimi ekipami, ze Slovanem LIberec w sezonie 2000/01 w Pucharze UEFA, gdzie piłkarze Liverpoolu prowadzeni przez Gérarda Houlliera sięgnęli po końcowy sukces i w latach 2010/11 ze Spartą Praga — jutrzejszym rywalem drużyny Kloppa.

Liverpool potrzebuje tylko dwóch goli, aby osiągnąć liczbę 1000 strzelonych bramek za kadencji Jürgena Kloppa.

Niemiecki szkoleniowiec miał okazję prowadzić The Reds w europejskich pucharach więcej razy niż jakikolwiek inny trener w historii tego klubu. Spotkanie ze Spartą będzie jego 88 meczem.

Liverpool może nie stracić bramki w czwartym meczu z rzędu. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w kwietniu 2022 roku.

Sparta Praga w swoich ostatnich pięciu domowych spotkaniach w Lidze Europy zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis 0-0 z ekipą Rangers. Łącznie strzelili dwanaście bramek i stracili cztery.

Trener Sparty, Brian Priske już mierzył się z Liverpoolem jako menedżer. Miało to miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021, gdzie prowadził FC Midtjylland.

Priske miał również okazję rywalizować z The Reds będąc piłkarzem. Doszło do trzech takich spotkań i wszystkie przegrał, w tym rywalizację w FA Cup.