Osób online 1474

Piątkowe występy naszych w reprezentacjach

Dominik Szoboszlai i Lewis Koumas strzelali dziś bramki na wagę zwycięstw swoich reprezentacji przy okazji piątkowych pojedynków.

Węgrzy pokonali w sparingowym starciu w Budapeszcie 1:0 Turcję, a Szoboszlai wykorzystał rzut karny na początku drugiej odsłony.

Pomocnik Liverpoolu spędził na placu gry pełne 90. minut.

Do interesującego z perspektywy kibica the Reds spotkania doszło w Amsterdamie, gdzie Holendrzy mierzyli się ze Szkocją. Oranje wygrali wysoko 4:0. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się Virgil van Dijk i Cody Gakpo. Z kolei kapitanem Szkocji był tradycyjnie Andy Robertson.

Gakpo popisał się w tym meczu 2 asystami. Jedno z jego dograń wykorzystał były piłkarz Liverpoolu - Gini Wijnaldum.

Van Dijk rozegrał pełny mecz, z kolei Gakpo został zmieniony w ostatnim kwadransie rywalizacji przez Blinda.

Luis Diaz wystąpił w pierwszym składzie Kolumbii, która w Londynie ograła 1:0 Hiszpanię. Zawodnik Liverpoolu popisał się świetną indywidualną akcją lewym skrzydłem, notując asystę przy zwycięskim golu Daniela Munoza.

Conor Bradley odhaczył pełne 90. minut w barwach Irlandii Północnej, która zremisowała 1:1 z Rumunią w Bukareszcie.

Bobby Clark, Kaide Gordon i Luke Chambers weszli na boisko po przerwie, zaś Anglia U-20 rozbiła 5:1 Polskę w Białymstoku.

Lewis Koumas w swoim debiucie w młodzieżowej reprezentacji Walii zdobył zwycięskiego gola w drugiej odsłonie, a jego drużyna pokonała 2:1 Litwę w eliminacjach młodzieżowych ME.