01.08.2024
01:30

Osób online 1901

Sobotnie występy Czerwonych

Diogo Jota trafił wczoraj wieczorem do siatki, w ostatnim sparingu przed Mistrzostwami Europy.

Napastnik Liverpoolu pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy starcia z Chorwacją. Już w 48. minucie po uderzeniu z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

W ostatecznym rozrachunku Chorwaci wygrali mecz 2:1.

Dominik Szoboszlai pełnił funkcję kapitana reprezentacji Węgier, która pokonała u siebie 3:0 Izraeil.

Pomocnik the Reds został zmieniony w 57. minucie gry. Niektórzy obawiali się o uraz Szobo, jednak decyzja była jedynie środkiem zapobiegawczym, mając w perspektywie zbliżający się wielkimi krokami turniej w Niemczech.

- Poradzę sobie. Czułem, że doskwiera mi lekki ból, miałem ciężkie nogi, więc nie chciałem ryzykować, stąd ta zmiana - powiedział w pomeczowym wywiadzie Szoboszlai.

Conor Bradley został zmieniony w drugiej połowie spotkania Irlandii Północnej z Hiszpanią. Ekipa La Furia Roja wygrała w przekonującym stylu 5:1.

W towarzyskim meczu Brazylii z Meksykiem zagrał Alisson Becker. Canarinhos prowadzili już 2:0, ale rywale się nie poddali i doprowadzili do remisu. Dopiero w doliczonym czasie gry o wygranej pięciokrotnych Mistrzów Świata przesądził Endrick.

Z kolei Luis Díaz odhaczył 71 minut na boisku w wygranym 5:1 przez Kolumbię towarzyskim starciu ze Stanami Zjednoczonymi.

Drużyna z Ameryki Południowej przedłużyła serię meczów bez porażki do 22.

W czwartek Brazylia zagra z USA, z kolei Kolumbia zmierzy się z Boliwią.